• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

Tory Press

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
● Pragniemy zabrać Was dziś w fascynującą podróż. Podróż najdłużej produkowanym na świecie pociągiem elektrycznym, zwanym popularnie „Jednostką”. Przez prawie cztery lata przygotowywaliśmy się na ten dzień. Chcemy zaprezentować Wam nową książkę „Kult jednostki” opowiadającą o legendarnym modelu EN57 i jego nie rzadko radykalnych pasjonatach.
● Projektem tym inaugurujemy nowy, niezależny label o nazwie Torypress, współwydawcą jest nasza zaprzyjaźniona platforma @threedotstype
● Dowiedz się więcej i zamów preorder klikając w link BIO na naszym profilu.
● Inspiracja tytułem nieprzypadkowa :)

https://www.kickstarter.com/projects/torypress/radical-passion-kult-jednostki?ref=project_build

info@torypress.com
www.torypress.com
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
No, jak książka jest napisana takim samym "pięknym" językiem, jak tekst na stronie internetowej, to ja z pewnością jej nie kupię. Parę przykładów bełkotliwej nowomowy:

Książka stara się zmapować życie pociągu i jego design...
...publikacja ta zrewiduje Twoje pojmowanie definicji pasja!
Ta współpraca pozwala nam rownież odświeżyć liternictwo używane w oznaczeniach opisywanego przez nas modelu. Zostało ono opracowane w postaci fontu, który użyty zostanie w książce, który możesz również uzyskać poprze zamówienie książki w preorderze pakietu "Zestaw fonty" (opis zestawów poniżej).
...hipnotyzujący storytelling, ...
...opłaty za Kickstarter, ...


A tak w ogóle, czy to jest miejsce na taką reklamę?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Pragnę zauważyć, że to "liternictwo" to zapewne po prostu czcionka używana na PKP. Od lat istnieje font z tą czcionką i wielu z nas go używa do różnych projektów. Jeśli zaś czcionka ukazana na filmie jest niby tą czcionką używaną na PKP, to mam do niej zastrzeżenia.

Chciałbym również zauważyć, że z tego co kojarzę, to już jakiś czas temu udowodniono, że EN57 nie jest wcale najdłużej produkowanym pociągiem na świecie i że jest to tylko czyjś tekst powtarzany z ust do ust.

A na grafikach kolorystyki dojrzałem czoło zmodernizowanego zespołu serii ED72, a zatem to już nie to samo co EN57.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
A tak w ogóle, czy to jest miejsce na taką reklamę?
Kwestia opisu na bok, ale miejsce reklamy tutaj, czemu nie? Ja na "fejsbuku" nie siedzię, za tem nie dowiedział bym się o tej książce. Dziwne że np. Wydawnictwo Eurosprinter jeszcze nie podjeło się wydać nic o naszych "Żołtkach" (moja własna dziecięca nazwa). Fajnie że coś nareszcie będzie.
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
No, jak książka jest napisana takim samym "pięknym" językiem, jak tekst na stronie internetowej, to ja z pewnością jej nie kupię. Parę przykładów bełkotliwej nowomowy:

Książka stara się zmapować życie pociągu i jego design...
...publikacja ta zrewiduje Twoje pojmowanie definicji pasja!
Ta współpraca pozwala nam rownież odświeżyć liternictwo używane w oznaczeniach opisywanego przez nas modelu. Zostało ono opracowane w postaci fontu, który użyty zostanie w książce, który możesz również uzyskać poprze zamówienie książki w preorderze pakietu "Zestaw fonty" (opis zestawów poniżej).
...hipnotyzujący storytelling, ...
...opłaty za Kickstarter, ...


A tak w ogóle, czy to jest miejsce na taką reklamę?
Mamy tak pięknie rozbudowany język, a trzeba jednak wysługiwać się innym i to w taki straszliwy sposób.
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.712 17 0
Pierwszy EN57 trafi do muzeum
No to proszę. 7.11.2020r. Skansen kolejowy w Karsznicach. Dodajmy, tego dnia, mocno pochmurnych Karsznicach.
Naszym bohaterem jest EN57-919 w barwach województwa łódzkiego. Dodatkowo solidnie pomazany przez grafficiarzy-wandali. Skład został ustawiony w niezbyt reprezentacyjnym miejscu, stąd forma zdjęć na kolana nie powala. Trudno do niego "dobrze podejść". Zakładam, że EZT nie będzie tam rezydował na stałe, jedynie do czasu, aż go nie wyczyszczą z tych paskudztw. Zobaczymy, czas pokaże.

12.jpg 13.jpg 11.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
A ja się zastanawiam, czy i jak zabezpieczyli EZTa na czas odstawki poza sieć... Baterie łatwo spaprać, że o innych sprawach nie wspomnę...
Tak BDW, jak Daniel R. z Olszynki zajmował się Cześkiem, to go regularnie "przepalał", czyli patyki w górę i niech sprężarka. pochodzi, a baterie się podładują...
Z ENem będzie problem, jak wejdzie wilgoć w silniki... "zwarciowy"(nadmiarowo - prądowy) będzie walić aż tylko...

Pozdrawiam,...
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
EN57-919 najsłynniejsza ostatnio jednostka w swoich ostatnich planowych służbach, jako pociąg R14215 Łódź Fabryczna - Częstochowa.
08. 10. 2020 r. Łódź Widzew, w strugach deszczu.
DSC_0116 (2).JPG

20. 10. 2020 r. Łódź Widzew, w słoneczku.
DSC_0184.JPG

Jak wiadomo w dniu 04. 10. 2020 r. "kibelek" o własnych siłach dotarł do skansenu w Karsznicach, gdzie został odstawiony jako pojazd muzealny.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki