• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#83

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#86
Kurczę, modernizują te EN-ki i przerabiają, i coraz gorsze pasztety z tego wychodzą... Ja tam nie wiem jak Wy, ale mi się podobają tylko najstarsze serie, z wąsko rozstawionymi wyłupiastymi "oczami" reflektorów, malowane na cytrynowo-granatowo albo (później) na bananowo-błękitno. Wszystkie te nowsze jakoś do mnie nie przemawiają...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.992 498 33
#87
Mnie najbardziej podobają się takie, jak na zdjęciu EN57-1909 KM w poście wyżej. Ale do tych najstarszych z trzema oknami na czole oczywiście też mam sentyment.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#88
Sentyment sentymentem, ale to dobrze, że są modernizowane. Żadnego "gorszego pasztetu" w tym nie widzę. No chyba, że mamy wracać do wyposażenia klasy "Flinstonowie" ;)
Jeździłem SKM przez kilka dni i bardzo mi się podobały te po modernizacji.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#89
Mi chodziło tylko o nastrojowy wygląd tych starych EN-ek. No, wiadomo że na codzień wolimy jeździć nowymi wagonami niż starymi, szybko niż powoli, trakcją elektryczną niż parową, tak jak mieszkać wygodnie i ciepło a nie mokro i zimno - ale oglądać (i mieć na makiecie) wolimy często stare samochody, parowozy i budynki z muru pruskiego lub czerwonej cegły z okopconymi kominami, no nie? ;)
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
#92
Mi chodziło tylko o nastrojowy wygląd tych starych EN-ek. No, wiadomo że na codzień wolimy jeździć nowymi wagonami niż starymi, szybko niż powoli, trakcją elektryczną niż parową, tak jak mieszkać wygodnie i ciepło a nie mokro i zimno - ale oglądać (i mieć na makiecie) wolimy często stare samochody, parowozy i budynki z muru pruskiego lub czerwonej cegły z okopconymi kominami, no nie? ;)
W motoryzacji jest teraz pewna moda na retro w pewnym segmencie. VW po naszemu nowy garbus, Fiat 500, Mini, Chrysler PT Cruiser i kilka innych się szykuje.
Może i w kolejnictwie doczekamy się takiej mody retro?
Nowoczesne, ale jednak stylizowane sentymentalnie.
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
146 1 0
#93
Ciekawe jakby wyglądało to coś nowego w stylu retro, mające być repliką np. SP45 czy SN61.... A do tematu jednostek wrzucam takie oto zdjęcie...
EN57-1072 Opole Gl. 8.03.1998.jpg
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#95
Eee... Jakbyś spróbował zapisać to zdjęcie na dysku to byś zobaczył jego tytuł: EN57-1072 Opole Gl_ 8_03_1998 :)
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#96
Zdjęcia mojego autorstwa:

Pomarańczowe wcielenie kibelka na stacji PUŁAWY AZOTY w 2006 roku (jadącego w stronę Lublina). Malowanie dzisiaj już na tej linii nie spotykane. Nad kabiną "tradycyjny wskaźnik kursu". Obecnie używa się tablic z wyświetlaczem cyfrowym - jak wyżej widać na zdjęciu kol. Romek 222:

En57 na peronie_2.jpg


Oraz kibelek w stronę Lublina (zaraz za stacją PUŁAWY) w maju 2007 roku w również nie używanym dzisiaj na tej linii malowaniu - błękitnym z grubą żółtą linią:

IMG_4010.jpg
 
Ostatnio edytowane:

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
146 1 0
#97
Gdy jednostki były młodsze.... Opustoszała stacja w Raciborzu w pierwszy dzień Bożego Narodzenia 1997 roku i EN57-027 jako pociąg do Kędzierzyna Koźla. Nie pamiętam numeru drugiego ezt w tym składzie. Pozdrawiam.
EN57-027 Raciborz 25.12.1997.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki