• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
No i dobra:rolleyes: sobie myślę siedząc w 11210/1 z Piaseczna do Mińska...,aż tu widzę przy peronie 4 Warszawy Wschodniej zatrzymuje się EN57 w malowaniu lubuskiego zpr:eek:...z czymś na sprzęgu...o_O
IMG_20171123_073614[1].jpg
Pierwsze co przyszło na myśl - skład do ZNTK MM(n)...i miałem nosa:D. Tu jazda równoległa przez posterunek Podskarbińska...
IMG_20171123_074022[1].jpg
Wjazd w tor 9 stacji Mińsk Mazowiecki...
IMG_20171123_081849[1].jpg IMG_20171123_081920[1].jpg IMG_20171123_082152[1].jpg
Tu się okazuje, że EN57-683 przyciągnął na trupa 57-1735...( widoczne przytrytkowane tarczki końca pociągu).

Pozdrawiam z MMz:)

ps. zdjęcia ze Wschodniej i Podskarbińskiej zrobione są z pociągu (przez okno, stąd jakość:cry: )
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
Kolega młody pewnie, wytłumaczę mimo to. Kamery są po to, by łatwiej zebrać materiał dowodowy w razie wypadku, wprowadzono je po katastrofie w Babach. "Tajemnicze" oznaczenia to tzw. EVN, europejski numer pojazdu trakcyjnego.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
...a tajemnicze urządzenie na czole ( to pomiędzy reflektorami - szare cosie) to są złącza "harting'a" mające za zadanie połączyć system informacji pasażerskiej na "jednostkach" ( Elektrycznych Zespołach Trakcyjnych) oraz monitoring.
Zastosowanie ich podyktowane jest tym, że nie ma już miejsca na "klawiaturze".

Pozdrawiam z drogi do pracy:)

Ps. w planie na dziś 2x 19WE...:D:D:D
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
o te cosie chodzi....(zdjęcie w załączniku) czy to nie jest jakiś GPS na jednostkach? i pytanie nr dwa czy podczas postoju, gdy jednostka nie jest pod trakcją kamera działa? Pytam ponieważ jak robiłem zdjęcie pomimo, iż była wygaszona zaświeciła się na czerwono jak stanąłem vis a vis niej. - to przypadek?
 

Załączniki

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
Nie trzeba SIWZ-u, aby wiedzieć co to jest. Jedno z tych gniazd (te po prawej) służy do podłączania przewodu Sygnalizacji Otwarcia Drzwi. SOD to modyfikacja EN57 polegająca na zapobieganiu rozruchu EZT gdy są otwarte drzwi bądź wdrożeniu awaryjnego hamowania w przypadku ich otwarcia w trakcie jazdy. Wprowadzono to parę lat temu na wniosek UTK, wpierw w Kolejach Mazowieckich, później pojawiły się wszędzie indziej. Starsi użytkownicy na pewno pamiętają jak to otwierało się drzwi w EN57 "na papieroska", dzięki SOD-owi to już jest niemożliwe.
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
Dziękuje Wam za wyczerpujace odpowiedzi. Rozumiwm ze w starych pudłach ktore nieprzeszly NR wokreslonym poziomie kamer poki co nie montuja? Czy to juz obowiazek we wszystkich?? Biorac obecna sytuacje zlomowania najstarszych pudel nie jest to oplacalne. Dolnyśląsk lada chwila pójdzie w slady niektórych województw i bedzie złomował najstarsze jednostki odstawiając je gdzieś tak ja to ma miejsce w wielkopolsce w Lesznie bądź odrazu na żyletki... tylko czym tu będą wożeni ludzie?......
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
Myślę że to zależy od przewoźnika, w PR kamerek nie uświadczyłem (ale może się mylę), za to w KM są one wszędzie, od najstarszych EN57 po Impulsy.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Tu trzeba bylo by szukac po DTRach a nie SWIZach. Tak mi sie wydaje.
Zgadza się. I zapewne nic nie jest tak samo w różnych jednostkach. Na nowych EZT (np. Impulsach) stosuje się kamery, które nagrywają przez jakiś czas po odłączeniu od sieci górnej. Zasilanie musi być tak skonstruowane, żeby wystarczyło na ileś tam określonych godzin (wówczas zasilanie idzie z akumulatorów).
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
Skierowałem kolegę do SIWZ'u ponieważ w " Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia " przewoźnik określa co wogóle chce.
A SIWZ można znaleźć na stronah " Biuletynu Informacji Publicznej" - w skrócie BIP ( wujek Googl itp)...

Pozdrawiam z MMz:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki