• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Książka z planami technicznymi pociągów z I poł. XX w.

wlossywiers

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Poszukuję książki która zawiera plany techniczne (rysunki wraz z wymiarami) pociągów z czasu 1900-1950r.
Wiem, że takowa istnieje ponieważ już raz udało mi się na nią natknąć (!!).
Czy ktoś z tutejszych pasjonatów być może wie o czym mówię i mógłby mi pomóc?
 

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 2 1
#2
Ale o jakich składach mowa i jakich zarządów kolejowych?
I to jest polsko czy obcojęzyczna książka?
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#3
Nie ma takiej jednej książki. Nie mówiąc o tym, że określenie "plany pociągów" jest bardzo szerokie. Są książki o lokomotywach różnych typów, o wagonach pasażerskich, towarowych itd. itp. Potrzebujemy więcej konkretów, żeby spróbować pomóc.
 
OP
OP
wlossywiers

wlossywiers

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Mam na myśli polskie parowozy z lat 1900-1950, żaden konkretnie model.
A mówiąc o planach pociągów chodzi mi o rysunki techniczne z wypisanymi wymiarami, takie za których pomocą można byłoby stworzyć swój własny model w skali.

Niestety o książce nic więcej nie pamiętam:/ ale jeśli przychodzą Wam na myśl więcej niż jeden tytuł to chętnie usłyszę je wszystkie, do tej pory nie udało mi się znaleźć nawet jednej takiej książki, tylko pojedyncze plany gdzieś na allegro.
 
OP
OP
wlossywiers

wlossywiers

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
oh świetnie, dziękuje bardzo za odpowiedzi!!
jeśli komuś przyszłoby jeszcze coś do głowy to proszę pisać!

AdrianL, jeśli książka zawiera dokładne rysunki wraz z wymiarami to czemu nie umożliwia zbudowania lokomotywy w skali? Autorzy modeli muszą przecież skądś brać te wymiary...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#9
Właśnie problem w tym, że te rysunkki nie są bardzo dokładne, poza tym widać na nich tylko jedną stronę lokomotywy. Oczywiście, są podstawowe wymiary i pogląd, jak pojazd wygląda, ale to trochę za mało na dobry model. Potrzebne są widoki ze wszystkich stron, przekroje, rysunki szczegółów itd. itp. Na podstawie rysunków z tych książek można próbować zbudować model, posiłkując się dodatkowo zdjęciami, ale nie będzie to bardzo wierna miniatura.
 

Podobne wątki