• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Książka o historii kolei na Pomorzu Zachodnim

xXGoloXx

Użytkownik
Reakcje
24 1 0
#1
Witam!
Z góry uprzedzam że moje pytanie nie dotyczy ani modelarstwa, ani prawdziwej kolei, mimo tego polecono mi tę stronę, abym tu się spytał o swój problem, a mianowicie chodzi mi o książkę wydawnictwa INES pt. „Kolej na Pomorzu Zachodnim 1843–2008". W tej książce niestety nie ma podanej bibliografii, a napisano mi że jest tu sporo osób znających historię kolei. Planuję w przyszłości napisać pracę licencjacką o historii kolei na Pomorzu Zachodnim w latach 1843–1989. Jeżeli ktoś z was przeczytał tę książkę, to chciałbym się dowiedzieć ile jest tam prawdziwych informacji i czy mogę się powołać na tę książkę w swojej pracy.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#2
Jako przyszły "licencjat", interesujący się zapewne historią kolei, szczególnie na Pomorzu Zachodnim - sądząc z tematu przyszłej pracy licencjackiej - powinien Pan sam umieć ocenić, na ile informacje zawarte we wspomnianej publikacji są rzetelne, a na ile nie.
Proszę mi wierzyć, że nie napisałem tego złośliwie, ale jeżeli mamy traktować wykształcenie wyższe poważnie, nie powinniśmy w żadnym przypadku "iść na skróty". Zdobycie konkretnej wiedzy (w dowolnie wybranej dziedzinie) wymaga czasu, determinacji i nic nie da się na to poradzić.
Najlepiej byłoby, gdyby Pan sam przeczytał trochę publikacji na ten temat (również w języku niemieckim) i wówczas wiedziałby Pan sam, na ile informacje w cytowanej przez Pana książce są prawdziwe (rzetelne)...
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#3
Kolej na Pomorzu Zachodnim 1843–2008
zawartość mniej niż skromna. Na pewno na podstawie tej publikacji (są trzy wydania) żadnej pracy licencjackiej napisać się nie da, a i opierać się o zawarte w niej ułamkowe informacje nie warto. Publikacje te ledwo sygnalizują istnienie kolei i są przeznaczone raczej dla osób zupełnie nie znających tego tematu i bliżej się kolejnictwem nie interesującymi.
 

Podobne wątki