• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Książka ''Berliner S-Bahn-Wagen in der Fremde''

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#2
Książka ma 96 stron, z czego rozdział o SKM ma stron 46 i kilkadziesiąt zdjęć, w dużej części kolorowych. Nie mam zbioru ani nie znam wszystkich, publikowanych dotąd fotografii tych zespołów, więc nie potrafię powiedzieć, ile zdjęć zamieszczonych w książce było już wcześniej gdzieś publikowanych. Czy warto kupić to musi kolega SINYOU zdecydować sam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#4
Szczerze mówiąc, nie bardzo mam czas na szczegółowe analizowanie zdjęć z książki i z podanej strony internetowej. Z pewnością część fotek się powtarza, ale wydaje mi się, że w książce jest też trochę zdjęć, których na stronie internetowej nie ma, zwłaszcza kilka zrobionych w ZNTK Gdańsk i w lokomotywowni Gdynia Chylonia. W książce jest też lista numeryczna zespołów SKM z podaniem oryginalnych numerów DR (tam, gdzie są znane), ale oczywiście nie wiem, czy te dane są prawidłowe. Jak wiemy, koledzy zza Odry nie zawsze dysponują pełnymi i prawidłowymi danymi, dotyczącymi taboru DR, przejętego po wojnie przez inne koleje.

Ja nie żałuję wydania 20 euro, ale ostateczna decyzja czy warto tę pozycję kupić, należy do kolegi SINYOU.
 

Podobne wątki