• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Książeczka dla konstruktorów drzewek

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#1
Niedawno kupiłem książeczkę która może sie przydać wszystkim tworzącym samodzielnie drzewka. Tytuł "Kolekcja juniora - drzewa". Zapłaciłem 7 zł w "taniej książce" w pasażu Carrefour Zakopianka. Format mniej więcej 1/3 A4. Wewnątrz ponad 40 stron zajmują krótkie opisy różnych europejskich drzew (2 szt / stronę). Przy każdym jest wygląd liścia i owocu ale co najważniejsze - kolor i faktura kory oraz sylwetka drzewa. Z czasem pewnie ja zeskanuję całą, ale gdyby ktoś chciał jakieś konkretne drzewko to proszę na priv podać swego maila i potrzebę.
Na pewno całości nie wrzucę nigdzie bo nie mam zamiaru być ścigany za prawa autorskie.
 

Obleśny Szczur

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Myślę że zamiast korzystać z takiej literatury najlepiej jest oderwać się na chwilę od książek i klawiatury i popatrzeć własnymi oczkami na drzewa, krzewy i wszystko dokoła.
Korzyści z tego będzie wiele - po pierwsze zobaczymy jak naprawdę wygląda drzewo, po drugie drzewa jednego gatunku rosnące w różnych miejscach (klimat, gleba, wysokość n.p.m.) mogą wyglądać zupełnie inaczej, po trzecie nawet te rosnące obok siebie różnią się od sienie, natura nie potrafi sama tworzyć klonów.
Reasumując po takim spacerze nasze drzewa będą wyglądały bardziej realistycznie, a my będziemy zdrowsi.
 

Podobne wątki