• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KSIĄŻKA PIERWSZA CHYBA TAKA W JĘZYKU POLSKIM NA NASZYM RYNKU

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#21
Re: KSIĄŻKA PIERWSZA CHYBA TAKA W JĘZYKU POLSKIM NA NASZYM R

Być może odgrzeję:

Odnośnie rozdrobnienia na poszczególne tematy w pubkikacjach niemieckich: Wszystkie publikacje (na pewno większość) pochodzi z jednego wydawnictwa (grupy wydawniczej): VGB (Verlagsgruppe Bahn). Wiele czasopism o tematyce kolejowej i modelarskiej (np. MIBA bądź ModellEisenBahner) to jest jedno wydawnictwa. Rynek jest pod tym względem zmonopolizowany, lecz nie wybrakowany. W przciwieństwie do rynku polskiego, gdzie pojawi się jedna (maksymalnie) wybrakowana książka na rok, za naszą zachodnią granicą asortyment jest szeroki w publikacje odpowiadające za każdy element makiety (każda za inny, np. wprowadzająca w sterowanie cyfrowe, ukształtowaniu terenu i powierzchni zielonych (Landschaftsgestaltung), a nawet prezentujące makiety.

Markus Tiedke ma na swoim koncie jeszcze jedną ogólną publikację w stylu "Makiety i modele kolejek": Jest to "Modelleisenbahn; Die grosse Schule; planen-bauen-gestalten-fahren" (Modelarstwo kolejowe; Wielka Szkoła: Planowanie - Budowa - Kształtowanie - Jazda). Jest to po części to samo co w "Makietach i modelach kolejek", lecz z pominięciem niektórych rzeczy i dokładniejszym opisem innych elementów, np. patynowania, wyglądy ulic etc. Cena 15 Euro w Berlinie.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Za ewentualne błędy lub niedokładne tłumaczenie przeprawszam.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#22
Re: KSIĄŻKA PIERWSZA CHYBA TAKA W JĘZYKU POLSKIM NA NASZYM R

A gdzie można przejrzeć zawartość tej pikowskiej książeczki - byłem w kilku empikach i ni ma :(
Są może gdzieś skany w necie ? A może ktoś z was ma skany ?
 

Olecki75

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#23
Re: KSIĄŻKA PIERWSZA CHYBA TAKA W JĘZYKU POLSKIM NA NASZYM R

Można ją zobaczyć w Katowicach w modelarskim na ul. Korfantego. Jest na wystawce do wglądu.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#24
Re: KSIĄŻKA PIERWSZA CHYBA TAKA W JĘZYKU POLSKIM NA NASZYM R

Dzięki, w czwartek tam będę, to przy okazji wpadnę.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#25
Helloł
To już nie jest odgrzewanie kotleta, tylko odkopywanie zwłok :D
Ale nie chciałem zakładać nowego tematu.
Ma ktoś może na kompie zeskanowaną tą kultową książkę Piko z planami torowymi?
Będę wdzięczny za wysłanie tu na forum lub na maila.
Moja się gdzieś straciła, jak przenosiłem się z kompa na laptopa.
Dzięki z góry.
Pozdrowionka :)
 

Załączniki

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#26
... a to jest włoski odpowiednik tego wydawnictwa i tego samego autora , jest w niej trochę więcej niż w polskim wydawnictwie
003.jpg
002.jpg
.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#28
Już mam tą, o którą mi chodziło. Jeszcze raz dziękuję @aj1601
Maciek, a możesz mi powiedzieć, czy w tych ostatnich pozycjach "Mondo...coś tam" i "Depositi in scala" są też plany układów torowych?
Jeśli tak, to byłaby szansa, abyś mi przesłał jakieś skany tylko tych stron z planami ? :)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#29
"Mondo...coś tam" i "Depositi in scala"
"Mondoverroviario " to taki podstawowy poradnik o budowie makiety , tuningu gotowych domków itp. natomiast " Depositi in scala" to poradnik o budowie i układzie torowym w wszelkiego rodzaju parowozowniach , urządzeniach i budynkach pomocniczych itp . skany proszę bardzo , ale nie dziś i nie jutro ...
 

Podobne wątki