• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KRAZy w Antoninie

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#1
Nie wiem czy to zasługuje na osobny temat, ale nie wiedziałem gdzie to umieścić.
W ramach świątecznego objazdu znalazłem się na jeden dzień w mojej rodzinnej miejscowości Antonin. Trwa tam obecnie odmulanie miejscowego stawu i próba przywrócenia temu miejscu statusu miejscowości wypoczynkowej, z czego była znana w latach 80-tych i wcześniej - później było już tylko gorzej.
Okazało się że do wywożenia wybranego mułu zatrudnione są dwa KRAZy zakupione kiedyś w Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu i co więcej - mój teść był zatrudniony przy ich przerabianiu na wywrotki (były kupione z wojska jako golce, niektóre bez paki nawet). Malowaniu na czerwono nie mógł zapobiec, bo taka była wizja właściciela - ale może to i dobrze?:)
Zastałem je wypoczywające w Święta na skraju plaży ...

Zdjęcia fatalne, bo miałem ze sobą tylko iPoda - tyle zdążyłem zdjąć zanim mi bateria padła. Może kogoś zainspirują w kontekście przeróbek albo jakiejś dioramki ...

IMG_0301.JPG


IMG_0303.JPG
IMG_0304.JPG


IMG_0305.JPG


IMG_0306.JPG


IMG_0307.JPG


IMG_0309.JPG


IMG_0311.JPG


IMG_0312.JPG


IMG_0313.JPG


IMG_0314.JPG


IMG_0315.JPG


IMG_0316.JPG


IMG_0317.JPG


IMG_0320.JPG


IMG_0322.JPG


IMG_0323.JPG


IMG_0324.JPG


IMG_0327.JPG


 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#2
Relacja świetna , mam wrażenie że już gdzieś je spotkałem przy podobnej robocie .
Krazy są idealne na taką robotę dzięki tym balonowym kołom a, że obiekt zamknięty to i ani rejestracje niepotrzebne i inspekcja może poskakać ze swoimi mądrościami a ludzie zrobią na tym sprzęcie zrobią dużo dobrego .
 
OP
OP
Bronco_Billy

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#5
Bo "robione". Podobno pierwszy egzemplarz zrobili z dwoma podnośnikami paki czy jak to nazwać. "Bo więcej się da przewieźć i wysypać na raz". Ale przy wysypywaniu poszły nierówno i się Kraz gibnął na bok był :) Resztę zrobili z jednym po środku i jest git :)
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
#8
Widuję co kilka dni te gruzawiki jeżdżąc DK 25 do Kalisza. Rzeczywiście KRAZ-y robią wrażenie i staw (zalew) będzie głębszy :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Archiwum 0

Podobne wątki