• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KrAZ 255B Hobby Boss 1/35 - relacja

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#21
Piter, element pod chłodnicą, to zapewne stopień ;)
Co do Krazów - kocham te pojazdy, zawsze gęsia skórka mnie brała, gdy widziałem takiego na żywo, w dzieciństwie mnie przerażały te pojazdy. Chyba zresztą do dziś tak jest :D

Też mnie interesuje kwestia drucików - chyba sam je tam instalowałeś, nie widać w zestawie.
Czekam na efekty lakiernicze ;)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#22
Drutu w zestawie nie było, ale zastąpiłem część elementów plastikowych.Biały element to tak jak Wojtek napisał stopień, nie wiem czy wszystkie Krazy miały, ale większość polskich tak.Robię ze zdjęć bo tych w sieci jest sporo.Kolejny biały element na osłonie reflektorów to mocowanie do znaku priorytetu drogowego.Wzmocnienia przy resorach to strzemiona, w zestawie były platikowe.
Co do kół to są z gumy a ja mam złe doświadczenia z takowymi.Wolę zamówić żywiczne koła, z którymi wiem że nic się po pewnym czasie nie stanie a i łatwiejsze w obróbce są.

Właśnie dotarła paczka z Zaporoża, muszę przyznać że koła są ładniejsze nić myślałem, felgi dużo lepsze niż te w modelu.Bedzie trochę zabawy je że zamontować bo są przewidziane do modelu Rodena, ale nie z takimi rzeczami sobie radziłem.
 
Ostatnio edytowane:

Hoxworth

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
@Irokez46 Mam do ciebie dwa pytania:
1. Dlaczego nie malowałeś elementów oddzielnie, tylko dopiero po całym złożeniu modelu (wybacz, jestem totalnym nowicjuszem, możliwe że to pytanie jest głupie :D)
2. Jak uzyskałeś tak genialny efekt zniszczonego lakieru? Wygląda u ciebie to fenomenalnie :)
3. Jak wygląda sprawa z dopasowaniem elementów? Dużo trzeba piłować?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#24
Nie bardzo rozumiem co miałem malować i gdzie wyszedł ten efekt zniszczonego lakieru bo zwyczajnie te modele dopiero będą malowane.Jeszcze "świecą" gołym plastikiem.
Co do spasowania to wszystko w tych modelach idealnie pasuje do siebie i można powiedzieć że one same się robią.;)
 

Hoxworth

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
@Irokez46 Haha, pomyliło mi się. Po prostu przeglądałem o drugiej w nocy kilka for naraz i co do lakieru napisałem nie tu gdzie trzeba. Forum na, którym chciałem napisać ma dosyć podobny layout do tego :D

Tak czy siak, dlaczego malujesz model dopiero po złożeniu? Tak w ogóle chodziło mi o ten temat: http://pwm.ukw.edu.pl/viewtopic.php?f=16&t=35588 Może ty wiesz jak taki efekt uzyskać?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#26
Rama jest cała na czarno do zrobienia to ją skleiłem całą, to samo się tyczy kabiny czy skrzyni, skoro mają być całe zielone to sklejam je.Po malowaniu dopiero poprzyklejam wszystko do ramy.
 

WIŚNIA

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Bajka.. Co tu więcej pisać, model "w robocie" , a już pięknie to wygląda ;) Cierpliwie czekam na dalsze relacje, jak rozumiem jeden będzie miał "przykrytą" pakę opończą a drugi tylko skrzynia, dla różnicy, tak :)?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#28
Nie. żadem nie będzie miał plandeki.Jeden ma niskie burty, drugi z pałąkami pod plandekę i to wszystko.Na skrzyniach też nic nie będzie leżało.Dwa wozy stojące w parku maszyn.;)
 

WIŚNIA

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Aha, chyba że tak ;) Tak czy inaczej, będzie to robiło niezły efekt. A pójdzie jakaś waloryzacja, czy tylko malujemy i parkujemy maszyny :p?
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#31
Kraz :love::love::love: Jako dzieciak jeżdziłem takim na poligonie z moim ojcem. Bezcenne wspomnienia. Ja czekam na efekt finalny a wiem, że będzie powalający na pewno. Trzymam kciuki i dalej czekam na fotorelacje z postepów prac.
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#32
prace postepują w dosć szybkim tempie.Same modele jeszcze nie "odziane" w lakier a już wyglądają genialnie.Naprawdę extra te KIT'y ,mnogość szczegółów powala i ajk pisałeś wcześniej wszuystko idealnie spasowane.
Jak inni Koledzy tez czekam z niecerpliwoscią na dalsze foty z "produkcji" modeli i oczywiście na efekt finanlny.Znając Twoje prace jestem pewien że ciezko będzie te Twoje repliki odróżnić od prawdziwych w 1:1 :)