• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Krakowskie FREMO-warsztaty 14.04.2012

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#1
Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych zaprasza wszystkich chętnych na krakowskie FREMO-warsztaty.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 kwietnia 2012 (sobota), w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (ul. Św. Wawrzyńca 15), od godziny 12:00.

Tematyka warsztatów:
  • organizacja ruchu: przepisy kolejowe w praktyce i przeniesienie ich na makietę modułową
  • rozkład jazdy - dyspozytorski, służbowy, dziennik ruchu
  • przewozy towarowe - "papierologia": jak wypełniać stacyjne arkusze danych, jak generować listy przewozowe
  • przewozy towarowe - wyjmowalne ładunki: jak je robić i co z nimi robić w trakcie jazd
  • przygotowanie taboru do jazd FREMO: karty wagonów, waga, sprzęgi
  • programowanie dekoderów DCC pod kątem jazd FREMO.
Formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGdlNE9TUHpBdnhfRzdvV2FQUjFCdUE6MQ#gid=0
Ostateczny termin zgłoszeń: 31 marzec 2012.

Dla członków FREMO i KKMK uczestnictwo jest bezpłatne, od pozostałych uczestników oczekiwana jest opłata 10 zł (na poczet kosztów materiałów i organizacyjnych).
Wyżywienie i inne socjalne wydatki we własnym zakresie.
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Jak ktoś chce się nauczyć robić karty wagonów, to może wziąć jakiś 1-2 wagony.
Resztę materiałów zapewniamy na miejscu.
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#6
Dziękuje organizatorom. Było naprawdę fajnie. Przydatne informacje :) Teraz przydało by się zorganizować jeden dzień Fremo jazd na utrwalenie. :)
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#8
Ja także chciałbym podziękować, było naprawdę fajnie :D
Przydatna widza wykładana przez znawców kolejnictwa i modelarstwa
Oby było więcej takich inicjatyw ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#9
SAPER napisał(a):
Teraz przydało by się zorganizować jeden dzień Fremo jazd na utrwalenie. :)
Coś mi się obiło o uszy, że za tydzień w Radomiu znajdzie się trochę czasu na FREMOwanie. Co prawda w N, ale to niewielka różnica, papierologia jest jakby taka sama ;-)
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#10
Maciek,

Podczas spotkania pokazałeś trochę nowszą wersję SAD'a. Czy stare wersje są ciągle aktualne, czy należy przenieść dane na nową wersję. Tak czy owak zapodaj tu link lub plik, proszę.
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#11
Link do wzorca nowego SAD będzie w materiałach, które uczestnicy dostaną mailem.
Nie ma chyba potrzeby przerabiania starych, nowa wersja jest czytelniejsza, bardziej kompaktowa i posiada automatyczną statystykę,
ale stare też dają radę.
Ale jak chcesz coś istotnego zmieniać, to lepiej działać na nowej wersji.
 

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#12
Przyłączam się również do podziękowań dla organizatorów. Prezentacje były podane w sposób treściwy i łatwoprzyswajalny :)
Mile i pożytecznie spędzona sobota. Szczególnie mile po warsztatach. ;)
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#13
Co do spotkania utrwalajacego, chodzilo mi bardziej o spotkanie w małym gronie, na którym można swobodnie pojeździć, przerwać, obgadac, nie przeszkadzając nikomu.
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#14
D

Docteur

Gość
#16
Ja również przyłączam się do "przedpiśców" i niniejszym dziękuję Organizatorom za miłą atmosferę oraz bardzo profesjonalnie przygotowane prezentacje. Teraz mam jeszcze większą motywację, aby zmierzyć się z budową modułów i dołączyć do Was na jednej z kolejnych imprez.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#17
Muszę przyznać, że atmosfera spotkania była całkiem całkiem. Prelekcje rozjaśniły mi co nieco w głowie. Faktycznie przydałoby się sprawdzenie w praktyce :p
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#18
... sprawdzenie w praktyce :p
Niech każdy napisze co by sobie wyobrażał na części praktycznej.

Wg mnie, należało by rozłożyć ze 2-3 stacyjki, bocznice szlakowe itp. i trochu pojeździć. (sala jakieś 100-150 m2 by pewnie wystarczyła).
Jak chcemy zrobić karty czy ładunki, czy inne drobiazgi to wystarczy jakaś mała salka.

Kto się pisze i z czym na takie coś. czy jeden czy dwa dni ?
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#19
Myślę, że jeden dzień, tak jak w OSTRAMO. Szuflada, Stacja, potem przystanki z bocznicami / ładowniami i stacja końcowa. Karty wagonów, mały rozkład lokalny, 2-4 pociągi o podwyższonym znaczeniu. Reszta lokalne, zbiorcze pociągi, cała istota Fremo jazd.
Sala, zapytam w szkole do której chodziłem :) Jedna sala lekcyjna na sobotę powinna być ok.
 

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#20
Tutaj pewnie myślicie o jakimś wcześniejszym spotkaniu.
Na warsztatach mówiłeś coś o spotkaniu w grudniu. Mam ambitny plan żeby zdążyć do grudnia co by jakoś te moje moduły wyglądały.
Wcześniej nie dam rady.
W jakim terminie miałoby być to grudniowe spotkanie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
FREMO 12
FREMO 4
FREMO 30
FREMO 0
FREMO 13

Podobne wątki