• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Krakow N-adchodzi (dworzec Auhagena'a)...

A

Anonymous

Gość
#2
Nie jeden będzie... Coś czuję. Nadejdzie spotkaNie, że na wielu stacjach będzie Krakow.. W różnych wariacjach :D ale zawsze.

Na poważnie, model świetny. Gratuluję zakupu :)
 
OP
OP
A

a_tox1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Zbyszek napisał(a):
Nie jeden będzie... Coś czuję. Nadejdzie spotkaNie, że na wielu stacjach będzie Krakow.. W różnych wariacjach :D ale zawsze.

Na poważnie, model świetny. Gratuluję zakupu :)
"Materiał" sprawia super wrażenie.
Imitacja cegieł powala (może uda się zrobić zdjęcie oddające fakturę...).
"Fryzy" - SUPER!
Do zrobienia:
- Okna - do poprawki - laser?
- Kolor cegieł - do przemalowania. Myślę, że powinny być nieco mniej "klinkierowe"...
- Rozplanowanie i wykonanie wnętrz!
- Oświetlenie - Ciepluśkie LEDy
- Położenie wejść/wyjść...do przemyślenia
 
OP
OP
A

a_tox1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
A można poprosić o szkic rozplanowania wnętrza?
Jako przyczynek do moich przemyśleń...
W tym temacie mam dwa punkty, które mnie nurtują:
1. Gdzie były schody na pierwsze piętro i na poddasze...?
2. Jak rozplanować ściany aby odpowiednio się ułożyły z kanałami wentylacyjnymi i kominowymi...?
 
A

Anonymous

Gość
#6
wstyd przyznać, ale rozplanowaniem ścian względem kanałów wentylacyjnych nie zajmowałem się; co do schodów to świadomie pominąłem. Za dużo elementów, wystarczyła mi praca nad dodatkowym oświetleniem ;-)
Przymierzałem się, wprawdzie, do zamontowania diodek w małych lampkach zewnętrznych, nawet wyposażyłem się w rurki cienkościenne, ale odpuściłem. Podświetlenie zegara było dużym wyzwaniem (zamontowanie diodek, odbłyśników, zlikwidowanie efektu prześwietlania plastiku, ...).
 
OP
OP
A

a_tox1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Na razie mam zamiar równolegle kombinować jak zagospodarować środek
oraz skleić ściany zewnętrzne i prysnąć farbką bardziej przypominającą cegły a nie glazurowany klinkier. Potem spatynować.
Ze zdjęć wynika, że do budowy oryginalnego dworca użyto cegły matowej i zasadniczo jaśniejszej niż plastik, z którego wykonano ściany modelu...
 
M

ministerek1

Gość
#10
Cenę masz na obrazku, są to gotowe, sklejone i spatynowane budynki. W przyszłym tygodniu mają być w handlu, w Niemczech. U nas niewiele można kupić.
Ten budynek jest na wzór dworca w rejonie Wolsztyna, wydaje mi się, że Kłębowo.
 
OP
OP
A

a_tox1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Myślałem o cenach w PLN w PL.
Te w EUR widziałem, ale trzeba brać pod uwagę koszty przesyłki np. z DE.
30 EUR za zmontowany dworzec z magazynem to chyba nie za dużo.
Krakow w "N" kosztuje +/- 140PLN zależnie od ¼ródła, a zestaw nie zawiera magazynu.
Co gorsza na rynku na razie brak magazynu z porównywalną fakturą cegieł.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
A
Budownictwo i pozostała infrastruktura 29

Podobne wątki