• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Krakow - Auhagen

  • Inicjator wątku Anonymous
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
T

twardy1

Gość
#22
A zrób fote przy jarzeniówce z balansem bieli właśnie na światło jarzeniowe ;-)
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#23
Nie pospieszyłeś się za bardzo? Może warto było troszkę to upaprać przed wstawianiem okien i całkowitym montażem?
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#24
oświetliłem świetlówkami, zmieniłem tło i wyszło - jak wyszło, efekt na zdjęciu.
Na pewno zabrałem się za niełatwy temat, a i ¼ródła światła dobrałem trochę przypadkowo, co do barwy i mocy; zegar trochę "za mocno" świeci ;-) .
 

Załączniki

OP
OP
H

hugwa1

Gość
#26
Mam na myśli papranie ogólnie, wydaje mi się że gotowy budynek będzie znacznie trudniej.
Poza tym niezbyt fajnie wyglądają okna na piętrach bez firanek. Przesadziłes też z ilością oświetlonych okien. Przecież nigdy nie swieci się każde w całym budynku, zwłaszcza że na górze jest pewnie mieszkanie zawiadowcy. Na dole też nie wszystkie powinny się świecić jednakowo, w dodatku na pewno lepsze byłyby jednak żarówki, zwłaszcza na górze.
 
OP
OP
T

twardy1

Gość
#27
hugwa napisał(a):
lepsze byłyby jednak żarówki, zwłaszcza na górze.
No to prawda a i na dole też .
Bo z tą małą budką to II epoka .
Co do paprania to fakt z oknami ciężko będzie ale da radę .
Ja też z pudła wyjąłem i se na razie oglądam .
To chyba jeden z lepszych modeli w N .
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#29
hugwa napisał(a):
... Poza tym niezbyt fajnie wyglądają okna na piętrach bez firanek. Przesadziłes też z ilością oświetlonych okien ...
przyznaję, firanki by się przydały; maiłem inny zamiar wykończenia wnętrza pomieszczeń, ale zmieniłem niestety tylko zamiar.
Nie wszędzie można było dać żarówki bo nadtapiają konstrukcję tak, jak np. w drewnianej przybudówce.
Co do paprania, to poprzednią budowlę pobrudziłem już po montażu, tu też chciałem zrobić to po.
Bez warsztatów nauka trwa dłużej, a i kosztuje więcej.

Poprzednio chciałem pokazać kolejne etapy pracy- to mnie wyśmiano ( ;-) ), że fotostory chcę robić. A tu widać, że w trakcie takiej "prezentacji", głosy doradcze pomogły by uniknąć wpadek.
A i tak z podswietlonego zegara jestem bardzo zadowolony. :LOL:
 

a_tox1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
173 napisał(a):
oświetliłem świetlówkami, zmieniłem tło i wyszło - jak wyszło, efekt na zdjęciu...
Oświetlenie parteru wygląda jakby tam były świetlówki.
Oświetlenie wszystkich okien w tym samym momencie jest raczej mało prawdopodobne.
Czy wiadomo, jakie było rozmieszczenie pomieszczeń?
Oświetlenie całości może mijać się sensownym (celowo nie piszę prawdziwym) rozmieszczeniem pomieszczeń.
 

Podobne wątki