• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kraków - Wystawa makiet kolejowych - Nowohuckie Centrum Kultury - 1-3 grudnia 2017

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
#61
"Pan ze Sklepiku" to sprzedawca numer 1!:) Mało kto w tym kraju poświęca swój czas i pracuje w każdy weekend i wieczory by dopasować się do przeciętnego człowieka, który czas na zakupy ma właśnie wtedy. O koleżeńskim podejściu oraz promowaniu wystawy makiet nie wspominając:). Pozdrawiam
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#62
Ja także wszystkim bardzo dziekuję za wspólną zabawe-wszystkim. Dawno nie miałem tyle czasu na to hobby. Było wspaniale. Miło było was spotkać i poznać osobiście. Bardzo dziěkuję za rozmowy i wymianę doświadczeń.

Na koniec przepraszam że nie zostałem na składanie makiet, ale syn bardzo naciskał na budowę swojej dioramy.
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#63
Ja również dziękuję za wspaniałą zabawę i przepraszam tych których nie poznałem pomimo tego że w Sosnowcu się często widujemy ;) zdjęcia i jakieś filmiki postaram się dziś załadować. Pozdrawiam
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#64
Zabawa przednia, spotkanie i poznanie nowych twarzy na żywo bezcenne, oczywiście nie mogę pominąć "starych" kolegów ! Pozdrawiam Wszystkich uczestników i czekam na kolejne spotkania ! ;)
Niestety na rozkładanie makiety nie zdążyłem poprzez "drobne" 6- godzinne opóźnienie pociągu (raz na dwadzieścia lat wybrałem się pociągiem do Krakowa i masz babo...)
Jeśli ktoś znajdzie (nie swoje bryle) to proszę o kontakt.
Sławek
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#65
To i ja pozwolę sobie podsumować wyjazd do grodu Kraka.
Była to moja pierwsza impreza modelarstwa dlatego tylko byłem w sobotę i trochę w niedzielę. Środowisko modelarstwa kolejowego znałem tylko przez pryzmat tego forum dlatego miałem trochę wypaczone pojęcie rzeczywistości. Na miejscu okazało się że chłopaki są naprawdę przyjaźni, życzliwi i otwarci. Chętnie służą pomocą oraz tłumaczeniem popełnionych błędów.
Wydaje mi się, że impreza bardzo dobrze zorganizowana. Kącik dla dzieci, warsztaty oraz sklep jak dla mnie super.
Poziom segmentów różny od naprawdę pięknych skończonych dzieł do fragmentów jeszcze w budowie. Ma to swoje zalety mogłem podpatrzeć i podpytać.

Już nie mogę się doczekać kolejnej edycji.
 

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
826 15 0
#67
Witam. Po imprezie w NCKu zdecydowałem sie dołączyć do forum aby móc podzielić się wrażeniami.
Na wstępie dziękuję organizatorom za dobrą organizację fajnej imprezy! Była to do tej pory największa impreza w jakiej wziąłem udział pod względem wielkości makiety.Wszystkim uczestnikom dziękuje za wspaniałą atmosferę.
Udało mi się nawiązać nowe kontakty i "dokształcić się" u kolegów z przepastą wiedzą kolejarską.
Super pomysł z warsztatami. Proponuję aby na każdej imprezie wzięto to pod uwage. Bez "sztafety pokoleń" nawet pociągiem daleko nie zajedziemy. Więcej argumentów chyba nie muszę przytaczać.
NCKwarsztaty.jpg

Miejsce b. dobre. Przede wszystkim dużo miejsca, ciepło i dobrze oświetlone oraz zaplecze z udogodnieniami.
Dziękuję organicatorom, że zakwalifikowali jeden z moich składów ( CD manewrujący w Strzyżowie).
NCK Strzyżów.jpg

Dorzucam jeszcze parę zdjęć ogólnych.
NCK8.jpg NCK3.jpg NCK5.jpg NCK6.jpg NCKGS.jpg NCK2.jpg
Super SP45.
NCKSP45.jpg

Słynny GS.
NCK GS.jpg

Familok z hasiokiem z "Alei familoków". Moim zdaniem świetne moduły kolegów z GGM. Gdyby był podwójny tor to mamy Chrzów, wjazd od Katowic.
NCK familok.jpg

I na koniec TTka.
NCK TT4.jpg NCK TT3.jpg NCK TT2.jpg NCK TT1.jpg
Filmiki postaram się udostepnić w późniejszym terminie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pozytywne emocje:).

Kazik.
SMK.gif
 
Z

Zv

Gość
#68
Coś bym pewnie kupił, ale facet ze sklepu który działał na sali wydał mi się bardzo mało sympatyczny (nie pierwszy raz) więc nie zarobił.
OMG to o Wielkim Johnym... straciłeś Kolego EC45 okazję do poznania Nr 1 wśród sprzedawców modeli kolejowych. Jak to mówią do 3 razy sztuka - podjedź do tematu z optymizmem a zobaczysz jak bardzo się myliłeś.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#69
Szkoda że w tym roku tak krótko mogłem zwiedzać i że nie mogłem się dołączyć do jazd na TT modułach ale byłem z chorym maluchem.
Za to młodziak poszalał chwilę dużymi pikolcami:)
Wystawa super. Piękne moduły a Strzyżów powala ;)
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#70
Zabawa przednia, spotkanie i poznanie nowych twarzy na żywo bezcenne, oczywiście nie mogę pominąć "starych" kolegów ! Pozdrawiam Wszystkich uczestników i czekam na kolejne spotkania ! ;)
Niestety na rozkładanie makiety nie zdążyłem poprzez "drobne" 6- godzinne opóźnienie pociągu (raz na dwadzieścia lat wybrałem się pociągiem do Krakowa i masz babo...)
Jeśli ktoś znajdzie (nie swoje bryle) to proszę o kontakt.
Sławek
Przepraszam temat okularów to fałszywy alarm !!!
Mr. Zapominalski, oraz (Pan Hilary)
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#72
Fajnie widzieć w końcu nowe makiety na wystawie w Krakowie, żałuje że nie udało mi się w tym roku przyjechać na wystawę.:( Moją uwagę głównie przyciągnęła stacja Strzyżow oraz moduły GGM ( świetny klimat z idącym wąskim torem w drodze (y)) Gratuluje budowniczym tych makiet !
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#74
Trochę śląskiego klimatu z ulicy Kolejowej w Rudzie Śląskiej.

"podź sam bajtel, łotrza Ci pysk"

DSC02719.JPG


"ogólny landszaft"

DSC02707.JPG
DSC02703.JPG

20171203_141253.jpg

"Besuch auslendrów"
20171203_110436.jpg
20171203_160352.jpg


"szrot"

DSC02617.JPG


No i słynna już "frelka" co sie sztigluje na wizyta szaca, taka rudzka panienka z okienka (Hilda spod 6):

DSC02689.JPG
f13736480.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
#78
Witajcie,

impreza była bardzo udana, jest to zarówno moje zdanie jak pozostałej naszej ekipy w tym naszej klubowej "Włoszczyzny". Odwiedzającym mogliśmy odpowiadać że: "tak mamy Pendolino na makiecie", co prawda był to ETR310 ale jest bardziej Pendolino jak nasze rodzime ED250 ;)

Cieszę się ze spotkania z wami wszystkimi zarówno tymi, z którymi znamy się od lat jak i tymi, których był mi zaszczyt poznać podczas imprezy! O makietach nie ma co pisać, są rewelacyjne a ludzie wspaniali.
Co do rzekomych imprez ... coś słyszałem ... chyba nawet byłem chwile ... było tak jak zawsze "udanie" :D
Mam nadzieję że szybko zobaczymy się ponownie!! ;) i niech hasłem tego spotkania "no to Frugo"

Tak jak już ktoś napisał wcześniej, modelarze nie są tacy jakimi można by myśleć czytając forum, trzeba tylko poznać tych, którzy bywają na imprezach. Wystarczy pokazać że się chce, a nie daj mi i od razu okaże się że nie jesteśmy jak to czytałem niedawno gdzieś w internetach "purystami i betonem modelarskim". Żeby nie było nie jestem modelarzem bo nie ma mnie na liście :p

a najważniejszą informacją tej imprezy jest dla nas wszystkich fakt że "środowiskiem naturalnym Gołębi (latających szczurów) są rozległe akweny wodne, po których to te bestie pływają jak łabędzie"

oraz że

"lista się powiększyła"

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich oraz podziękowania dla organizatorów za bardzo udaną imprezę. Czekam na fotografie pozostałych uczestników jak i widzów bo będzie jeszcze kilka ciekawych rzeczy do zobaczenia ;)
 
Ostatnio edytowane:

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#79
Trochę śląskiego klimatu z ulicy Kolejowej w Rudzie Śląskiej.

"podź sam bajtel, łotrza Ci pysk"

Zobacz załącznik 525084

"ogólny landszaft"

Zobacz załącznik 525086 Zobacz załącznik 525087
Zobacz załącznik 525094
"Besuch auslendrów"
Zobacz załącznik 525088 Zobacz załącznik 525092

"szrot"

Zobacz załącznik 525089

No i słynna już "frelka" co sie sztigluje na wizyta szaca, taka rudzka panienka z okienka (Hilda spod 6):

Zobacz załącznik 525090 Zobacz załącznik 525091
Chłopaki mówili że trza galoty frelce zmienić na "reformy" bo ma zbyt współczesne:podstepny:
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#80
Jak już wiadomo gołębie zaliczają się do ptactwa wodnego ...
Taka mała ciekawostka , ciekaw jestem czy wiecie co przedstawia poniższe zdjęcie .
IMG_20171203_115314.jpg
Otóż nie jest to rumun ani nawet spalinowóz , tylko " bardzo ładny stary wagonik " i to na dodatek w skali piko ;)
Więcej zdjęć wstawię wieczorem .
 

Podobne wątki