• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kraków – Wystawa makiet kolejowych – Nowohuckie Centrum Kultury – 7-9 grudnia 2018

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
#41
Paweł więcej wiary w siebie ,macie w Łodzi niezłą ekipę ,może czas coś zorganizować? Chodzi mi o imprezę nie o flaszkę.;)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#44
Z braku czasu wpadłem na wystawę i muszę przyznać, że tłumy skutecznie oblegały wszystkie atrakcje imprezy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja technik modelarskich prowadzona przez Grzesia, czyli jak bachory powinny szutrem zasypywać tory oraz jaka jest czkawka, gdy zaszkodzi trawka.

wyst 02.jpg


Ogromny podziw wzbudzały modele Sławka, które nie ma co ukrywać są rewelacyjne i przyciągają ciekawskich z daleka.

wyst 01.jpg


Było też coś dla wielbicieli broni pancernej.

wyst 03.jpg


Zainteresowanie wystawą było tak duże, że odwiedzający nie chcieli puścić operatorów imprezy na obiad, czyli temat w dalszym ciągu ma ogromne wzięcie.
Nic tylko się cieszyć i życzyć kolejnej udanej wystawy modelarskich możliwości.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#46
Ja też wczoraj odwiedziłem Kraków i wystawę. Dziękuję kolegom z Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych za uprzejme zaproszenie i możliwość spotkania. Fajnie było odnowić stare znajomości, a przy okazji obejrzeć z bliska parę modeli, które znałem do tej pory tylko ze zdjęć. A teraz parę moich wrażeń, zapisanych na karcie pamięci aparatu fotograficznego (dawniej by się powiedziało "na kliszy"...).

Jedną z ciekawszych była dla mnie makieta stacji Grabowo Pomorskie z dużą parowozownią oraz pokazane tam modele:

IMG_2900.JPG
IMG_2901.JPG
IMG_2906.JPG

IMG_2976.JPG

IMG_2907.JPG
IMG_2974.JPG
IMG_2977.JPG


Ale stojące przed stacją autobusy, znane już z forum, były nie mniej interesujące - znałem te modele ze zdjęć i relacji z ich budowy, ale obejrzenie ich na żywo, to jednak co innego.

IMG_2918.JPG
IMG_2994.JPG
IMG_2919.JPG
IMG_2992.JPG
IMG_2920.JPG
IMG_2993.JPG
IMG_2922.JPG
IMG_2991.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#47
I ciąg dalszy. Jeszcze jeden autobus:

IMG_2924.JPG
IMG_2987.JPG


Dwa pociągi Intercity - spotkanie różnych kolei i różnych czasów:

IMG_2956.JPG
IMG_2995.JPG
IMG_2958.JPG


Ale bawić się można także na znacznie mniejszej powierzchni:

IMG_2939.JPG


Mała awaria urządzeń energetycznych, czy po prostu konserwacja?

IMG_2971.JPG


Mały przegląd "luksusowego, zachodniego samochodu":

IMG_2978.JPG


Na koniec coś dla walczących z rozplanowaniem pędni do mechanicznych urządzeń srk. Przykład autorstwa fachowca w tej branży, mającego z tym do czynienia zawodowo na co dzień, a więc godnego pełnego zaufania, czyli kolegi Tomka K. Stacja Świerków, jedna głowica:

IMG_2959.JPG
IMG_2962.JPG


I druga głowica, na drugim końcu stacji:

IMG_2964.JPG

IMG_2963.JPG
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#49
Bardzo ładna ta makieta ,, Grabowo Pomorskie „ kto jest twórca tej makiety ? Gratuluje budowniczemu bo klimat jest świetny! ;)
Wykonawcą makiety jest kolega z KKMK i z forum - @Krzychu. Koncepcja układu torowego jest moja. Jest to wariacja na temat innej makiety - stacji Podgórki - zbudowanej przez kolegę z KKMK @Marek Klimczyk, z bardziej rozbudowaną parowozownią i osadzona w klimacie pomorskich Ziem Odzyskanych, lat siedemdziesiątych XX wieku. Stąd też dobór takiej a nie innej architektury.
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#50
Wystawa wyszła bardzo fajnie, znów można było odczuć (i usłyszeć od biorących udział w imprezie, co szalenie nobilituje), że Kraków jak już drzewiej bywało - wyznacza standardy ;-)
Tak na początek i na smaczka reminescencji po wystawowych ;-)
Ten Husarz w wykonaniu Darka W. robił prawdziwą furorę i aż szkda, że jak na razie żaden producent nie podchwycił tematu, ale może niedługo... ;-)
20181207 041.jpg
 
OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#51
Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy spokojnie i bezpiecznie dotarli do domu.
Kraków skończył przed 2 nad ranem.
Było bardzo miło spotkać wiele dawno nie widzianych osób, jak również poznać kolejnych pasjonatów.
Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie, dobry humor, dobrą zabawę i ...
... i do zobaczenie gdzieś, kiedyś na kolejnym kolejowym szlaku ..., oczywiście ... w skali mniejszej niż 1:1 :)

Kolejne bardzo udane spotkanie / Wystawa / Impreza przeszło do historii.
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#55
Dziękuję wszystkim za świetnie spędzony czas, wielkie brawa dla tych którzy tą imprezę zorganizowali - myślę , że efekt końcowy przerósł oczekiwania, a zadowolone miny z obu stron barierek są chyba największą nagrodą ;-)

Mała zapowiedź większej fotorelacji ode mnie :cool:

Ty4 przyłapany na odpoczynky w szopie na Grabowie:
20181207 007.jpg


Skoda ze składem cystern na szlaku, przejeżdża właśnie przez Boryczów:
20181207 010.jpg


Skład Lotosu pod drutem:
20181207 017.jpg


Także "Niepodległa" ze składem Ekspresu "złapana" pod drutem, przejeżdżająca bez zająknięcia nad katastrofą w ruchu lądowym rozgrywającą się pod spodem:
20181207 037.jpg


Pt47 ze składem z nie cierpiącym zwłoki towarem pierwszej potrzeby na szlaku:
20181207 057.jpg


Ten.. tego... znaczy się... ekhem... niestety taki kadr trochę z d**y... i tylko kawałek tendra się załapał, ale... udało się nie tylko zrobić zdjęcie zza krzaków, ale nawet uciec goniącym wywrotowca i domniemanego terrorystę z aparatem SOK-istom!
20181207 074.jpg


Fiacik z piętrusami tuż przed odjazdem z Grabowa:
20181208 004.jpg


Grabowo Pomorskie tuż obok stacji posiada także Dworzec PKS-u, na którym można było takie cacka wypatrzeć:
20181208 007.jpg


Tutaj już Sanos podstawiony na przystanku:
20181208 011.jpg


Ganz w oczekiwaniu na swoją godzinę odjazdu:
20181208 018.jpg


Ten sam skład złapany o świcie gdzieś na szlaku:
20181208 051.jpg


Nocne ujęcie stacji Grabowo Pomorskie:
20181208 021f.jpg


Bladym świtem złapany na szlaku skład ze świeżutkimi i ciepłymi wręcz niczym chleb z piekarni Maluszkami, na które z utęsknieniem czekają posiadacze talonów:
20181208 096f.jpg


Ten sam skład podczas chwilowego postoju na Świerkowie, w oczekiwaniu na wolną drogę:
20181208 106f.jpg


C.d.n. :cool:
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#58
Meteor, komu ten węgiel był tak pilnie potrzebny, że zapiąłeś do niego parowóz pospieszny? Puryści Ci nie wybaczą :)
Puryści powiadasz... Jak im będzie zimno to pierwsi będą podnosili alarm, że wungiel nie dojechał na czas, a wtedy słówkiem nie pisną, że Pietucha ciągnie węglarki - tak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (i ciepła) :cool:
 

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
#59
Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy spokojnie i bezpiecznie dotarli do domu.
Kraków skończył przed 2 nad ranem.
Było bardzo miło spotkać wiele dawno nie widzianych osób, jak również poznać kolejnych pasjonatów.
Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie, dobry humor, dobrą zabawę i ...
... i do zobaczenie gdzieś, kiedyś na kolejnym kolejowym szlaku ..., oczywiście ... w skali mniejszej niż 1:1 :)

Kolejne bardzo udane spotkanie / Wystawa / Impreza przeszło do historii.
Dziękuję organizatorom za możliwość wzięcia udziału w imprezie. Co prawda byłem z synem obecny tylko w sobotę ale wystarczyło to, żeby poznać wielu z Was osobiście.
My niestety nie mieliśmy szczęśliwego powrotu do domu. Z powodu awarii alternatora w samochodzie, ostatnie 150 km musieliśmy pokonać na lawecie.
 

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#60
Grupa skali 1 w skromnej obsadzie (dwie szt ;)) też była i świetnie się bawiła ,gorące podziękowania dla organizatorów .
 

Załączniki