• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kraków – Wystawa makiet kolejowych – Nowohuckie Centrum Kultury – 7-9 grudnia 2018

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#22
Owszem to już wiem, ale chcę spać tam gdzie reszta, a nie jak jakiś odmieniec na drugiej stronie Krakowa, a z tego co wiem jest to spora "osada".
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#24
No tak to spora "osada" i owa "reszta" może spać w różnych miejscach,w zależności od tego co komu pasuje.
Znając rynek hotelarski w Krakowie bardziej bym stwierdził, że reszta będzie spała tam gdzie będzie miejsce :) A jak kolega fazer0001 chce to około 400-500 metrów od NCK-u jest 4* Hotel Centrum
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#25
Proponuje aby Kol. fazer0001 zapytał tych do których chce dołączyć gdzie zarezerwowali noclegi - my takiej wiedzy nie mamy! Czy to jasno wyjaśniłem?!!!
Kolegów którzy zgłosili tabor informuje, że rozkład jazdy powstaje, ale "w bólach". Niestety Koledzy nie ułatwiacie mi pracy! Jest sporo taboru na piątek i sobotę, gorzej z niedzielą. Jest trochę zgłoszeń na jedną sesję:cenzura:(n) i np na jedną sesję ale na dwa dni!!! A w pozostałe sesje to co? Coś trzeba dać w zamian, czyli ktoś trzy razy będzie stawiał i zdejmował tabor. Trochę to niepoważne. Na początku była mowa aby zgłaszać tabor na cały dzień, ale co to kogo obchodzi...... Niech się ten co układa rozkład martwi...... No więc dla Kolegów "jednosesyjnych" mam złą informację - małe szanse aby wasz tabor pojeździł. Wracam do rozkładu........
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#27
Otrzymałem informacje od kolegi Jaśka odnośnie noclegu. (dużo wcześniej rozmawialiśmy na ten temat, lecz przez długi czas z powodu wyjazdu z kraju kolega się nie odzywał, a nocleg był "klepnięty"). Tak więc mój niepokój był zbędny.
Przepraszam za zamieszanie.
 

Gajosowy

Użytkownik
KKMK
Reakcje
8 0 0
#29
Hej, jeśli spozniłem się z zapisem, jest jeszcze możliwość dopisania się? Nie mam ani taboru, ani makiety, ale chciałbym pomóc.

PS Jeśli ktoś potrzebuje w czwartek pomocy przy transporcie ( wschodnia część krakowa) i składaniu, oferuje swoją pomoc, dysponuję samochodem
 
OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#30
W załączniku schemat makiety modułowej.
Puste miejsce na około to miejsce na atrakcje, które przygotowaliśmy dla Was i dla najmłodszej gawiedzi wystawy, m.in.:
- malowanki, kolorowanki
- kolejka dla milusińskich
- pokaz technik modelarskich
- prezentacja modeli w skali I
- symulator lokomotywy
 

Załączniki

OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#32
Szanowni Koledzy, głównie dotyczy osób, które będą na takiej wystawie pierwszy raz jako uczestnicy.
Zasadniczo każdy zgłoszony uczestnik, staje się z automatu maszynistą, i/lub dyżurnym ruchu - tak, tak, taka wystawa to nie tylko jazda pociągiem ale ktoś stacje i posterunki odgałęźne też musi obsługiwać.
Co się tyczy rozkładu jazdy:
- to jest już skończony - hurra :)
- osoby, które zgłosiły tabor do jazd, dostały już informację co się udało zmieścić a co nie do rozkładu
- wystawa składa się z 5 sesji rozkładowych
- na każdej sesji będzie uruchomionych 110 pociągów, to nie znaczy że po makiecie na raz będzie poruszać się tyle składów
- na początku każdej sesji będą rozdawane rozkłady jazdy na pociągi wg kolejności uruchamiania w rozkładzie jazdy
- po skończonej służbie odkładamy dany rozkład i pobieramy kolejny, na następny wolny pociąg i tak do końca danej sesji
- po skończonej sesji rozkłady są zbierane i układane od początku
- na kolejnej sesji powtarzamy wszystko od początku i raczej małe prawdopodobieństwo aby ktos jechał tym samym pociągiem co przy sesji poprzedniej
 
OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#33
Za pokaz odpowiadają koledzy z KKMK: Grzegorz (Poziomek72), Mateusz (Mateusz B) i Michał (michalkrk)
Co pokażą ??, nie zdradzili jeszcze ...
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#34
Wzorem czerwcowego pokazu będzie po trochu o wszystkim.

O idei makiety modułowej, czyli jak do tego doszło że udało się połączyć 100m makiety z różnych części Polski i Europy. O tym jak wygląda segment makiety modułowej i z czego jest zrobiony. Koniecznie krótki pokaz mozolnego szutrowania, i widowiskowy pokaz siania trawy elektrosadzarką. Parę słów o ogrodnictwie w modelarstwie, czyli o sadzeniu kwiatów krzewów i drzew. Opowieść o wykorzystaniu lasera w modelarstwie, czyli o tym jak na podstawie wymiarów i zdjęć zaprojektować, wyciąć, poskładać i wykończyć budynek w skali 1:87.

mim_7.jpg
 

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#35
W załączniku schemat makiety modułowej.
Puste miejsce na około to miejsce na atrakcje, które przygotowaliśmy dla Was i dla najmłodszej gawiedzi wystawy, m.in.:
- malowanki, kolorowanki
- kolejka dla milusińskich
- pokaz technik modelarskich
- prezentacja modeli w skali I
- symulator lokomotywy
b. dziękuję
Jacek N.
 
OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#37
Agenda dla przypomnienia:
Czwartek:
- przewozimy skrzynki z i inne bambetle
- od 21:30 zaczynamy rozkładać (się ;) )
Piątek:
- od rana do 15 - dalej się rozkładamy ...
- 16.00 - 20.00 jazdy rozkładowe + inne atrakcje
Sobota i niedziela:
- 9.00 - 13.00 i 14.00 - 18.00 jazdy rozkładowe + inne atrakcje
- 13.00 - 14.00 - przerwa technologiczna
 

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
819 15 0
#39
Oj coś chyba nie tak z tym planem?!

NCK1.jpg


…. no ale ty się przywierci a tam przytnie i spasuje!

NCK2.j.JPG

Tu ponieść...

NCK3.JPG


a tam opuścić.

NCK4.JPG


Jeszcze trochę kablologii...

NCK5.JPG


...i jesteśmy gotowi!!!

NCK7.JPG


Jednak jeszcze tory trzeba troszkę podczyścić.

NCK6.JPG


a potem to już tylko zabawa!!!

NCK8.JPG


Szkoda, że nie mogłem zostać do niedzieli!
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#40
W zasadzie gdybym był modelarzem to bym Wam zazdrościł, w Łodzi nic takiego nigdy się nie zdarzyło i nie zdarzy.:(
To fenomen, ciągle tłumy oglądających, jak Wy to robicie.