• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kraków – Wystawa makiet kolejowych – Muzeum Inżynierii Miejskiej – 23-24 czerwca 2018

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#45
No to w Wawie będzie konfrontacja.....

Uwaga, uwaga, już w sierpniu @Mafo vs. @Artur, wielka bitwa na ilość maluchów na lawecie :D:ROFL:

Serdecznie zapraszamy.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#48
Dziękuję wszystkim za kapitalny łykend spędzony na wspaniałej zabawie w świetnym gronie ;)
I szkoda tylko, że tym razem tylko dwa dni były... :giggle:
Mała zapowiedź większej fotorelacji z Wystawy ode mnie :cool:
20180623 071.jpg
20180623 080.jpg
20180623 097.jpg
20180623 137.jpg

c.d.n.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#49
Z mojej strony również ogromne podziękowania za fantastyczną imprezę i nocne Polaków rozmowy.
troszkę ze wśród tych cudownych krajobrazów, pachnących sosną , gryką, i dzięcieliną (o chmielu) nie wspomnę kursował tak mało naszych ,polskich składów! :) Zdecydowanie przewagę miału różno-epokowe zestawienia pociągów niemieckich z domieszką czeskich . Modele "kopciuchów" z gabloty , aż "rwały" się to dynamiczne prezentacji!
Mimo że jeździło dużo modeli zagranicznych sąsiadów, to jednak i nasz rodzimy tabor był prezentowany na makiecie. Może po prostu w złym czasie trafiłeś.
20180624_122013.jpg

20180623_132612.jpg

20180623_132319.jpg

Kurczę, te familoki są na prawdę super.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#50
Wstępny remanent mienia KKMK po imprezie wykazał że do domu nie powróciły dwa klubowe Fredki. Łatwe do rozpoznania - na lewym boku miały naklejone napisy "KKMK 07" i "KKMK 10". Zaginęły wraz z kabelkami spiralnymi podpisanymi "KKMK" lub "CYRUSS".
Jeśli ktoś je znajdzie w swoich zasobach - proszę o kontakt.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#51
:) Ogólnie fantastyczna impreza, szkoda tylko troszkę ze wśród tych cudownych krajobrazów, pachnących sosną , gryką, i dzięcieliną (o chmielu) nie wspomnę kursował tak mało naszych ,polskich składów! :) Zdecydowanie przewagę miału różno-epokowe zestawienia pociągów niemieckich z domieszką czeskich . Modele "kopciuchów" z gabloty , aż "rwały" się to dynamiczne prezentacji! :)
No cóż takie składy jeżdżą jakie uczestnicy przyniosą. Na jednej z imprez był podział. W sobotę jeździ 3 [i może 4 epoka], w niedzielę nowsze. A składy PKP były piękne. Obok pokazanego przez Ciebie towarowego Heńka, z niedzieli : węglowy z samodzielnie wykonanych 17W, czy osobowy.
 

Załączniki

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#52
Ja również chce podziekować organizatorom wystawy za możliwość wystawiania się na niej:) Wystawa bardzo fajna, ogromna ilosc odwiedzających, co świadczy o zainteresowaniu ludzi wystawom za co ogranizaotorom gratuluje (y) Miło by spotkać starych znajomych oraz poznać wiele nowych wspaniałych osób. Jeszcze raz dziekuje ;)(y)
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#53
Tak jeszcze popatrzyłem na zdjęcia i pomyślałem, że bardzo fajnie gdy właściciele stacji wypełniają tory różnymi wagonami. Dzisiejsze puste stacje to efekt smutnej polityki z końca lat 90tych. Wcześniej jak pamiętam, gdy przychodziłem na stację to byłem wręcz zdziwiony, gdy nie stał na niej żaden wagon. Oprócz wagonów liniowych, prawie obowiązkowy był też zielony tabor T-G.
Więc patrząc na bocznicę w Żelistrzewie pomyślałem, że właśnie tak wyglądała tamta prawdziwa kolej. Podobnie zresztą z bocznicą towarową na Podgórkach. Natomiast Strzyżów z zaledwie Stonką z jednym wagonem wyglądał niestety współcześnie.
I dla porównania jeszcze ta sama bocznica towarowa Podgórek, sprzed ponad 2 lat
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#56
Super filmy. Mam nadzieję, że będzie coś jeszcze z odgałęzień od linii głównej !
Przepraszam też dyżurnych ruchu z Kleczy Górnej - zgłosiłem Was do UTK w związku z nieprawidłowo działającą sygnalizacją. Wiem, że mnie znienawidzicie ale robię to dla bezpieczeństwa ruchu, nie z powodu złośliwości. Życzę małych kar. :)
Gratuluję wszystkim wspaniałej imprezy. Widać jej dynamikę. Pozdrawiam i zazdroszczę!
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#60
Tam na wjazdowym świeci się zielone niezależnie od tego czy wjazd jest na wprost czy na zboczenie.