• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kraków – Wystawa makiet kolejowych – Muzeum Inżynierii Miejskiej – 23-24 czerwca 2018

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#23
Heloł :) Ja chyba poczekam na filmy @jacekz . Jak tylko wszedłem na stronę "spaceru" internet odmówił posłuszeństwa, a tuż po nim zaklasjtrował się mój wiekowy komputer. Myślę, że jakieś terabajty pamięci wykorzystano do stworzenia tej chyba pięknej (widziałem tylko okienko na zachętę) prezentacji. Czy jest szansa na zwykłe zdjęcia (może udałoby się z twarzami imprezowiczów żeby nacieszyć oko)?
 

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 6 0
#25
dziękuję za zaufanie co do filmików!
Co do umieszczenia ich na forum to musi trochę potrwać. Co innego filmowanie a co innego jako taki montaż.
A teraz na szybko zagraniczni goście.








Jacek N.
DSC07662.JPG
DSC07663.JPG
DSC07713.JPG
DSC07721.JPG
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#26
W imieniu kolegów z klubu Hazero uczestniczących w imprezie oraz swoim chcę podziękować, za jak zawsze wspaniale zorganizowaną imprezę. Pozwoliła nam ona spotkać się z ludźmi, którzy rozumieją słowo modelarstwo kolejowe i potrafią o nim rozmawiać. Zaproszenie gości zza południowej granicy przypomniało o dużym zasięgu naszego zamiłowania.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#27
Taka kolejka do kasy to nic nadzwyczajnego podczas Wystawy makiet kolejowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Ile razy byłem na wystawie w poprzednich latach tak nigdy nie natrafiłem nawet na jedną trzecią "ogonka" który tam stał po bilety. W tym roku zdziwienie - mnóstwo ludzi i spory czas oczekiwania pomimo dwóch pań sprzedających bilety. Albo forma sprzedaży "przy wejściu" na halę byłą lepsza, albo o wiele większe zainteresowanie niż podczas ubiegłych edycji ;).
 

michalkrk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
85 0 0
#28
W hali było dość ciemno ponieważ na potrzeby innych imprez zostały zaklejone okna i świetliki w dachu. Jednak momentami przez otwarte drzwi zaglądało słońce. Kilka tych momentów niecnie wykorzystałem do pstrykania:

IMG_8176.jpg


IMG_8182.jpg


IMG_8217.jpg


IMG_8219.jpg


IMG_8245.jpg


IMG_8247.jpg


IMG_8248.jpg


IMG_8259.jpg


IMG_8268.jpg
 
OP
OP
Mateusz B

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#29
Wystawa za nami, pora na pierwsze podsumowania i podziękowania KKMK
Na wstępie dziękujemy Muzeum Inżynierii Miejskiej, mamy nadzieję że to początek dobrej współpracy.

Podziękowania kierujemy do wszystkich którzy tworzyli ekspozycje i atrakcje na naszej wystawie czyli:
- ekipie od kolejki polowej, za serce włożone w każdy przejazd kolejki,
- Maćkowi Witkowi za cierpliwość przy szkoleniu młodych maszynistów na symulatorze ET22,
- kolegom prezentującym makiety w skali TT, zawsze miło nam gościć braci mniejszych
- Maćkowi Iwańcowi za sentymentalną podróż w czasie z pamiątkami kolejowymi
- wystawcom modeli samochodów H0, mam nadzieję że integracja środowiska modelarskiego będzie postępować,
- Maksowi Dziei za reprezentowanie sekcji tramwajowej i wystawę modeli autobusów MPK,
- kolegom z KKMK za piękne wystawy taboru kolejowego w skali H0,
- Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei za stosiko przejazdów retro i promocję w czasie przejazdów retro,

Dziękujemy wszystkim którzy stworzyli makietę modułową, za trud składania rozkładania i odzworowanie sprawnie działającego systemu kolei:
- kolegom zza południowej granicy - Czechom z Ostramo,
- ekipie z Beskidzkiej Grupy Modelarskiej,
- kolegom z Hazero Poznań,
- ekipie z Górnośląskiej Grupy Modelarskiej,
- Krzyśkowi Rutkowskiemu z Toruńskiej Makiety Modułowej,
- Kubie Rutce,
- Andrzejowi Witosowi i Patrykowi Cieślewiczowi,
- Dominikowi Mikoszy,
- Leszkowi Wali,
- Melchiorowi Szarkowi.

Dziękujemy również firmom modelarskim które pojawiły się ze stoiskami na naszej wystawie: Freon i Piko Polska.

Chciałbym również podziękować imiennie osobom, bez których nasza impreza by się nie odbyła:
- Szymonowi Pado, za czas poświęcony na organizację, przygotowanie układu oraz za rozliczenia całej imprezy,
- Michałowi Bańdo, za wsparcie w organizacji i promocji wystawy oraz przygotowanie pokazów modelarskich,
- Bartkowi Sapko, za wsparcie w organizacji i czujne oko prezesa
- Tomkowi Kołodziejskiemu, za precyzyjne przygotowanie rozkładu jazdy,
- Waldkowi Batorowi, za fachowe przygotowanie elektryki, zegarów i łączności telefonicznej,
- Sławkowi Nahrebeckiemu i Andrzejowi Bożkowi, za kontrolowanie składów i pilnowanie dyscypliny wśród maszynistów,
- Krzyśkowi Stojko, za przypilnowanie zgłoszeń i organizację stolika kawowego,
- Grześkowi Hudydze, za opowieść o budowie makiety na pokazie modelarskim,
- Maćkowi Iwańcowi, za pomoc, dobre pomysły i ich realizację,

oraz wszystkim innym którzy dołożyli swoją cegiełkę do organizacji imprezy.

Do zobaczenia na kolejnej wystawie!
 
Ostatnio edytowane:

Jacula

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
#31
W imieniu wspomnianych już wyżej braci mniejszych chciałbym także podziękować za możliwość zaprezentowania naszych domowych makiet TT. Obiema rękami podpisuję się pod podziękowaniami dla wszystkich, którzy przygotowali cały pokaz - wystawa zorganizowana świetnie, z mnóstwem atrakcji - najlepszym dowodem nieustająca przez całe dwa dni kolejka (nomen omen) do kasy biletowej...
Swoistym miernikiem był cały wachlarz emocji na twarzyczkach najmłodszej części publiczności, choć i w oczach dorosłych zauważalna była łezka nostalgii, czasem przeradzająca się w twarde, pełne decyzji spojrzenie ;)
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#34
Ogromne podziękowania dla organizatorów za wspaniale przygotowaną imprezę na
najwyższym poziomie, z wieloma atrakcjami dla odwiedzających nas licznie milusińskich,
oraz dla wszystkich uczestników tego niezapomnianego spotkania w Krakowskim Grodzie
podziękowania za wspólnie miło spędzony czas, w gronie pozytywnie zakręconych modelarzy,
przy pięknych makietach i modelach kolejowych, zebranych w niezwykle klimatycznym miejscu.
Czasu brakowało na fotki. Na stacji technicznej miałem pełne ręce roboty, więc tylko kilka ujęć.
Akumulatory naładowane mam pozytywną energią. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.
Krzysiek
 

Załączniki

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.479 158 2
#35
Serdeczne podziękowania dla organizatorów za przygotowanie świetnej imprezy i możliwość spotkania w większym gronie.
Wrzucam kilka moich filmików.

 
Ostatnio edytowane:

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#37
W imieniu Beskidzkiej Grupy Modelarskiej bardzo wszystkim dziękuję za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania dla wszystkich kolegów z KKMK że nam ta super zabawę na najwyższym poziomie zorganizowali. Serdeczne dzięki to były świetne dwa dni łączące ludzi z pasją. Świetnie że imprezę wzbogaciło kilku kolegów z pięknymi kolekcjami samochodów. Do zobaczenia znów :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#39
W imieniu swoim i kolegów z części samochodowej naszego forum dziękuję serdecznie za zaproszenie na spotkanie modelarskie w Krakowie. Atmosfera jak i organizacja świetna. Miło było osobiście poznać kolegów znanych jedynie z forum, a i spotkania ze znanymi osobiście kolegami przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze. Dziękuję.
Niestety w tym roku nie starczyło czasu na obszerniejsze fotografowanie, ale mam nadzieję, że inni koledzy pokażą swoje fotograficzne relacje. Poniżej kilka zdjęć ode mnie. :)

IMG_3935.JPG
IMG_3934.JPG
IMG_3936.JPG
IMG_3937.JPG
IMG_3938.JPG
IMG_3939.JPG
IMG_3940.JPG
IMG_3941.JPG
IMG_3942.JPG
IMG_3943.JPG
IMG_3944.JPG
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#40
Drużyna Wąskotorowej Kolei Polowej dziękuję organizatorom za wspaniale zorganizowaną imprezę i możliwość wspólnej zabawy na wysokim poziomie .
Widać było że organizatorzy włożyli sporo pracy aby wszystko przebiegało zgodnie z planem , a i przebywanie wśród ludzi pozytywnie zakręconych było dużą przyjemnością .
Oby więcej takich imprez gdzie pasja jednoczy .
Zapewne nie wszyscy mieli czas ( ręce pełne roboty przy prowadzeniu ruchu planowego )aby zajrzeć do naszego skromnego stoiska zatem pozwolę sobie wkleić parę zdjęć
Pozdrawiamy wszystkich , no i miejmy nadzieję do zobaczenia a rok.
DSC_1011.JPG DSC_1026.JPG DSC_1018.JPG DSC_1054.JPG DSC_1055.JPG DSC_1176.JPG DSC_1124.JPG DSC_1131.JPG