• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#1
Wątek zbiorczy na różne pytania, dla których nie warto tworzyć osobnych wątków.

Lokomotywa DB seria 218 produkcji PIKO piszczy/skrzypi przy dużych prędkościach. Przesmarowałem wały, nie pomogło. Ktokolwiek miał z takim problemem do czynienia? Jest od dołu wózków osłona, którą można odkręcić, pogrzebać tam i spróbować nasmarować przekładnię?

Jeśli modelarz robi moduł z innej części świata niż jego rodzima, to używa "tamtejszych" profili czołowych i innych standardów jakby był tamtejszy? Przykład: jeśli ktoś z Europy robi model USA, to używa standardów NMRA? I gdzie się z tym w Europie podpina?

W spotkaniach w kraju i za granicą puszczą mnie z pozaeuropejskim taborem/modułem, o ile spełnię normy?

Skąd brać rozjazdy h0m o dużym promieniu? Chodzi o R>=100m, w skali wychodzi 1150mm. Sprawdziłem Tillig, Peco i Bemo, nie mają takich dużych. Czy jednak lepiej sobie składać własne?

Są jakieś normy na h0m z drutem i h0m dwutorowe?

Inb4 - nie chcę klecić USA, tylko Japonię.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 5
Mam pytanie 9

Podobne wątki