• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Kp4 H0e

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#1
Zakładam temat Kp4 jako że jest on również w moich planach. Zamieszczam rysunek koncepcyjny parowozu. Na początek chcę zrobić układ jezdny i oczywiście go przetestować, jeżeli się sprawdzi wykonać resztę i pierwszą serię. Szczególnie zależy mi na dobrym dociążeniu dlatego wiele elementów będzie odlewanych - balast ołowiany w tendrze, kocioł i silniki z mosiądzu, te elementy zaznaczone są kolorem szarym. Można zamieszczać uwagi, opinie itd.
 

Załączniki

Z

Zv

Gość
#4
To nie tak. Ja jako modelarz nie chcilbym robic czegos co ktos juz robi.... albo przynajmniej chcialbym świadomie ponosić ryzyko. Wyjasnione wszystko na prv. A robić dwa modele można jak najbardziej! Np drezynki Wmc.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#5
Ja jako modelarz nie chcilbym robic czegos co ktos juz robi.... albo przynajmniej chcialbym świadomie ponosić ryzyko. wszystko na prv.
To co sobie wyjaśniliście to Wasza sprawa, ja komentuję cześć powszechnie dostępną.
Gdyby zastosować się do pierwszej części Twojej wypowiedzi, większość z modelarzy przestała by nimi być, ponieważ przed nimi ktoś już zrobił model a oni nie chcą robić tego co ktoś robi.
Druga wyklucza pierwszą bo jest mowa o ryzyku, czyli chodzi o merkantylną stronę modelarstwa, tu zajmujesz stanowisko producenta nie modelarza.
To są czysto semantyczne rozważania, całe szczęście że SM nie zniechęcił się i wyprodukował siódemkę bo mielibyśmy tylko pikowską, co znacznie ograniczało by chęci nabycia modelu bardziej wypasionego.
Każdy producent ponosi ryzyko, wprowadzając nowy wyrób na rynek, musi się liczyć z porażką a także z konkurencją.

To tyle, czekamy na modele
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#6
Paweł, tu nie chodzi o jakieś podteksty czy niezdrową konkurencję. Poprostu zarówno kolega Zvolack jak i ja robimy oprócz modeli dla siebie również małe serie dla i innych, a zrobienie takiego modelu wiąże się z pewną niemałą jak na prywatna osobę inwestycją. Rynek modelarski w naszym kraju nie jest duży więc dublowanie się w danym modelu na razie mija sią z celem i koledze chodziło zwyczajnie o zasygnalizowanie że ktoś już nad tm pracuje. Nie mówię że modelu nie zrobię, może jako zestaw do montażu, czas pokaże.
 
Z

Zv

Gość
#7
Pawel generalnie 100% masz racje ale chodzilo tylko o informacje bron boze zniechecanie! Ja poprostu na Piotra miejsu chcialbym wiedziec.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#8
Panowie róbcie co chcecie, mnie nic do tego.
Ja tylko zwracam uwagę, na moim zdaniem niepoprawną formę komunikatu.
Też zająłem się onegdaj kilkoma projektami komercyjnymi, ponieważ jestem picka grochowa i leń, wyprzedzili mnie, nie rozdzieram szat z nikim się nie umawiam, a najważniejsze nikogo o to nie winię, to że zostałem z rozbabranymi modelami to moja zasada, Wasze dogadywanie pachnie mi zmową(podział rynku zbytu, najczęściej idzie z tym w parze podnoszenie cen) na której na pewno nie zyska konsument.
I to tyle, teraz możecie się obrażać i pluć na mnie.
 
Z

Zv

Gość
#9
Nie Pawel ja cie rozumiem ale to zupelni nie o to chodzi. Ale to nie temat tu. Ja tez bym sie ***wil jakby na tak malym rynku jaki jestesmy ktos zmawial sie z cenami...
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#11
Nie Pawel ja cie rozumiem ale to zupelni nie o to chodzi. Ale to nie temat tu. Ja tez bym sie ***wil jakby na tak malym rynku jaki jestesmy ktos zmawial sie z cenami...
Spokojnie róbcie, życie zweryfikuje wszystko.
A co by się stało gdyby Piotr wymyślił sobie Px-a, a tu bęc Marcin tez nad nim pracuje, który miałby zrezygnować, z powodu małego rynku, choć na Px-a byłoby większe zapotrzebowanie niż na Kp4.
Zaprawdę powiem Wam że po dwunastu godzinach spędzonych pod laserem i kompresorem, nie zwilżają mnie Wasze rozterki, chodziło mi tylko o formę wypowiedzi.

Nie będę już w waszych wątkach zabierał głosu, obiecuję.;)
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#12
Paweł nie ma sensu rezygnować z dyskusji. To nie są żadne zmowy czy spiski, poprostu rozmawiamy między sobą co kto robi i nie ma w tym chyba nic nadzwyczajnego. Modeli do zrobienia jest dużo, wagonów na przykład. Tak się składa, że też myslałem o Pxie ale wiedząc że Marcin już dawno nad nim pracuje ostatnio uzgodniliśmy że on będzie robił seryjnego Pxa a ja Kp4. Sądzisz że lepiej jest trzymać plany w tajemnicy i jak z EU07 zdublować się kiedy większość lokomotyw PKP jest nie ruszonych? Może klient zyska te 50 zł na konkurencji cenowej ale poniżej pewnej ceny producent i tak nie zejdzie bo nikt nie będzie do interesu dopłacał. Ja na pewno zrobię teraz Lyd2 a Kp4 na 60%.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#16
Najważniejsze,że Panowie się dogadali przy...;)( nawet jeśli wirtualnie).

ps.w sumie to ciekawe...para kapci, byłe różne numery taborowe były- to chociaż dubla nie będzie
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#17
Prace projektowe trwają, wkrótce pokażę coś materialnego. Czy model będzie uzależniam od wyników jazdy prototypowego napędu. Zastanawiam się też jakie minimalne łuki powinien pokonywać?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#19
Dzięki, tego sie będę trzymał. Myślę nad technologhiczną stroną modelu. Mam taki pomysł i ciekawy jestem waszej opinii - parowóz zmontowany i pomalowany gotowy do jazdy ale z częściami do zamontowania przez użytkownika, byłyby to głównie wszelkie poręcze, drabinka i tym podobne trobiazgi. Oświetlenie i dekoder też jako dodatkowy montaż, dekoder montowany w tendrze do gniazda podobnie jak w modelach wielkoseryjnych. W tendrze zmieści sie też głośnik więc możliwa wersja z dźwiękiem. W takim wykonaniu cena mogłaby być z granicach do 2000 zł. Poza tym jako zestaw możliwy do zmontowania przez średniozaawansowanych.
 

Marcin T

Użytkownik
H0e
Reakcje
4 0 0
#20
Nie sądzisz, że model jest jednak zbyt mały i filigranowy, aby jeszcze potem klient musiał w nim dłubać ? Taka luźna myśl.
Montaż dekodera problematyczny nie jest, gdy jest gniazdo. Praca nad oświetleniem to już potrzeba zgrabnych rąk, aby skrzętnie poukrywać instalację i rozbebeszyć reflektory, które w kapciu są minimalistyczne. W takim maleństwie to jednak sport inwazyjny ;)
Produkt wielkoseryjny to jeszcze pół biedy, ale dzieło z trawionek hmm. Jak duża byłaby różnica w cenie ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki