• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Kp4 H0e

Reakcje
49 4 1
no gratulacje. Ale teraz z tematem , czy pan ma możliwość zbudowania parowozu na rozstaw szyn od skali N, jak tak to ile by to kosztowało? Za odpowiedź z góry dziękuję.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Dziękuję, co do parowozu w N to pytanie bardzo ogólne, jaki model? Przy okazji, regulamin forum zakłada że wszyscy jesteśmy na TY niezależnie od wieku, więc możesz spokojnie używać tej formy:).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Rzeczywiście, nie doczytałem. Więc kolego Kacperek, masz wyjaśnienie - ten parowóz już jeździ po torach w skali N.
 
Reakcje
49 4 1
chodzi o to ze ja nie mam zbyt dużo funduszów ma makietę w skali h0e i próbowałem wymyślić żeby jak najmniej kosztowała ta makieta. Ale też w moim pytaniu było ile by to kosztowało w najtańszej wersji nawet bez pomalowania.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
To może uporządkujmy: ja rozumiem, że kolega Kacperek chce zbudować makietę w wielkości H0e (nie: h0e) wykorzystując tory od N. Jedne i drugie (tor wąski 750 mm w wielkości H0e, czyli w skali 1:87 i tor normalny w wielkości N, czyli w skali 1:160) mają tę samą szerokość 9 mm. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że fabryczne tory H0e nie są wiele droższe niż fabryczne tory N, za to o wiele lepiej wyglądają. Tory N, zastosowane jako wąskie w skali 1:87, mają za krótkie i za gęsto rozmieszczone podkłady. Ale model parowozu będzie kosztował tyle samo, niezależnie od tego, po jakich torach o szerokości 9 mm będzie jeździł... :)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Kolego, głowa do góry... nie Ty jeden masz problem z wynalazkiem Fenicjan.
Jak to było już nie raz na forum pisane, zacznij od mniejszej formy.
Zacznij od jakiegoś zespołu dioram, które połączysz do kupy i uzyskasz makietę modułową. Tabor to już inna bajka - fakt, bez tego się nie obejdzie.
Od razu Krakowa nie zbudowali..., ale dasz radę.
Ja osobiście za dużo bym chciał zrobić, ale doba ma 24 godziny, a żyć realnie też trzeba...

Pozdrawiam,..
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
no gratulacje. Ale teraz z tematem , czy pan ma możliwość zbudowania parowozu na rozstaw szyn od skali N, jak tak to ile by to kosztowało? Za odpowiedź z góry dziękuję.
Zadawaj dokładne pytania, bo potem rozważania na pół strony o co ci chodziło.
Pisząc "zbudowania parowozu" napisz jakiego konkretnie, a pisząc "na rozstaw szyn w skali N" - nie sprecyzowałeś czy chodzi ci o skalę N czy o H0e, która też jest na ten rozstaw szyn (9mm).
Dopiero potem napomknąłeś o H0e.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Właśnie zacząłem przygotowan ia do nowej serii. Cennik i info na mojej stronie: http://piotr66.pl/modelarstwo/
Poniżej jeden z bardziej skomplikowanych elementów, dotychczas był lutowany z blaszek, aby przyspieszyć montaż i poprawić własności jezdne teraz jako precyzyjnie wykonany odlew.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki