• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kozioł oporowy

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#1
W dziale modelarskim jest, w kolejowych klimatach pewnie tez coś się znajdzie ale .. jak to potem znaleźć ? Kozioł oporowy nie ma swojego wątku - no chyba że jeden - bardzo specyficzny typ:
http://forum.modelarstwo.info/threa...rnej-w-poznaniu-ciekawy-kozioł-oporowy.18373/

A przecież kozły instalujemy na makietach, szukamy różnych pierwowzorów - więc należy mu się wątek.

Zacznę od bardzo nietypowego jaki dzisiaj zobaczyłem i obfotografowałem będąc w Pile (26.08.2017). Początkowo zastanawiałem się co to za dziwo ?? Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy to że jest to dodatkowa konstrukcja która ma tłumić i amortyzować impet uderzającego wagonu czy lokomotywy co w tym miejscu jest uzasadnione. Za plecami fotografa ostatniego zdjęcia jest skarpa a za nią rzeka Gwda.

IMG_2919.JPG


IMG_2922.JPG


IMG_2924.JPG


IMG_2926.JPG
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#2
Zacznę od bardzo nietypowego jaki dzisiaj zobaczyłem i obfotografowałem będąc w Pile (26.08.2017). Początkowo zastanawiałem się co to za dziwo ?? Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy to że jest to dodatkowa konstrukcja która ma tłumić i amortyzować impet uderzającego wagonu czy lokomotywy co w tym miejscu jest uzasadnione.
Kozioł oporowy samohamowny
http://pociagdokolei.blogspot.com/2012/11/
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#4
No a teraz zwyczajny klasyk. Poznań Wola 2016. Kozioł na końcu żeberka ochronnego zabezpieczającego bocznicę prowadzącą do dawniejszych Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych.

IMG_2304.JPG


IMG_2305.JPG


IMG_2306.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#14
Kolego Pt i tak dalej, zrób jedno ,dwa, zdjęcia ale o większej wartości merytorycznej i jakościowej, zamiast nas bombardować kilkunastoma średniej, jeśli nie niskiej jakości, wielokrotnie zwracano Ci uwagę na te niedociągnięcia, a Ty ciągle to samo, kozioł oporowy w dzień i ten sam w nocy, wygląda podobnie, popraw się.
[DOUBLEPOST=1504114139][/DOUBLEPOST]A może zrezygnuj z forum na rzecz FB, tu wszyscy są już zmanierowani, tam zaleję Cię fala lajków, tam każdy Twój gniot będzie doceniony.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#19
Już kiedyś jakieś z tych zdjęć zamieściłem w czyimś modelarskim wątku ale tu mają także należyte miejsce. Kozły oporowe Wisła Głębce:

IMG_1018.JPG


IMG_1019.JPG



IMG_1020.JPG



IMG_1021.JPG



IMG_1022.JPG



IMG_1026.JPG



IMG_1027.JPG
 

Podobne wątki