• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Korek

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#22
dlatego u siebie na torcie zastosowałem dodatkowo gąbkę/piankę akustyczną 1cm./grubości , aby tłumiła niepotrzebne odgłosy. I zdaje egzamin...... ;)
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#24
pukash napisał(a):
I gdzie wpychasz tą piankę pod tory :?:
nie, zobacz mój wątek........

Ja zrobiłem tak.... płyta mdf, gąbka, korek, tor. Nawet jak zaszutruję tory to gąbka akustyczna idelanie sobie radzi, aby nie przenosić odgłosów na płytę. Na poprzedniej makiecie miałem korek bezpośrednio na płycie mdf i dudniło. Teraz już słychać tylko stukot kół ;)
 

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
W catoramach bylem to nie miewaja w leroyu tez nie (w tych co bylem).
Byc moze ktos ostatnio kupowal i ma aktualne i pewne info co bym na darmo nie jezdzil :)
 
Reakcje
0 0 0
#32
Sebastian B. napisał(a):
Pare osob budujacych makiety poradzilo mi produkt woodland scenics jak na zdjeciach.
Podklad jest wykonany ze specjalnej gabki.Ma wyciszac,jest elastyczny i nie sparcieje.Mozna zajzec na stronke producenta :
http://woodlandscenics.woodlandscenics. ... kBedSystem
Wygląda jak zwykła mikroguma o grubości 5 mm

Swoją drogą ja na swoich modułach podkłady będe robił właśnie z mikrogumy, niedawno nabyłem tanio 2 olbrzymie płachty.