• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Korek profilowany pod tory

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#1
Witam na jednej ze stron znalazłem korek profilowany pod tory i zastanawiam sie jak to jest z jego układaniem i formowaniem.Na prostych odcinkach nie ma pewnie problemu a jak to sie np jak jest rozjazd lewy lub prawy a w moim przypadku mam 2 angliki jakoś sie go docina?Tory pod które chce zastosować korek to Piko a-gleis
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
387 24 1
#2
Zawsze można kupić w rolce grubości np 2mm i podocinać na pożądany kształt i rozmiar. Jak dasz dwie warstwy to masz 4mm tak jak w normie FREMO np.
Ja swój korek kupiłem w korkowy.pl. Taka grubość 2mm tnie się bardzo przyjemnie.
 

Jarecki

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
#7
zastanawiam sie jak to jest z jego układaniem i formowaniem.Na prostych odcinkach nie ma pewnie problemu a jak to sie np jak jest rozjazd lewy lub prawy
Jeżeli możesz, to podejdź do jakiejkolwiek Castoramy, Leroya, Mrówki czy czegoś podobnego, mają tam na pewno pasy z korka w różnych grubościach i szerokości - korek, nawet o grubości 4-5 mm w postaci pasów (listew) jest bardzo "plastyczny" i poddaje się gięciu w łuki bez najmniejszego problemu, nawet do najmniejszych modelarskich promieni łuku. Gotowy korek "modelowy" niczym się w tym względzie nie różni :) Chyba że ceną, dlatego moim zdaniem lepiej jest zahaczyć o sklep budowlany niż modelarski :)
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#9
Korek korkowi nierówny, lepsze są te drobnoziarniste - ale ja polecam sklejkę bezpośrednio pod tory, korek po zaszutrowaniu i zalaniu klejem (po wyschnięciu) nie tłumi hałasu. Sklejka w sumie też nie, ale to chyba była myśl przewodnia stosowania korka.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#10
Tylko teraz tak: sklejka pod tory jest dobra na module. Jak to"ugryźć" na torcie?
Chodzi mi o "boczki" - czy je piłować formując prawidłowy wygląd podtorza, czy zostawić ?
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
#11
Nie szlifowałbym. Kształt podtorza uzyskuje się formując tłuczeń. Ewentualny nadmiar wolnej przestrzeni (żeby tegoż tłucznia trochę zaoszczędzić) można wypełnić czymkolwiek co akurat jest pod ręką, na przykład akrylem, silikonem, szpachlą, styropianem, styrodurem... itp. itd.