• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Konwersje modeli ,,Kaczajewo'' BR 52 na Ty2, BR 03 na Pm2...

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Janusz jak zawsze bajka i wielki szacun.
Jednak zwróciłem tym razem uwagę na czerwone światła w lampach na tendrze (tam to widać dobrze) tak jakoś wyglądają dziwnie.
Mam wrażenie jak by były (bo myślę ,że są wytrawione razem z ramką reflektora) przed szybką a nie za nią:niepewny: Nie myślałeś aby to jakoś inaczej zrobić.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
pamiętaj ,ze ja pracuję na żarówkach, klasyka barwy światła w parowozie, żadna dioda nie podchodzi,
a to niestety zabiera miejsce, dołóż jeszcze czerwona diodę i jest wyjaśnienie.
jak piszesz ,,za nią'' nie ma takich możliwości ,ledwo dioda i żarówka wchodzi,ledwo,a czasami nie wchodzi
jak to mówił któryś z prezydentów USA ,
żarówki ,panie żarówki

a dźwięk z filmu to porażka,radio w tle ,etc.
 
Reakcje
1.731 13 0
Janusz , to co mnie urzekło, po za oczywiscie kosmiczną perfekcją wykonania, to dźwięk .... Dźwięk wydechu pary z cylindrów jest idealny , ponieważ jest wprost proporcjonalny od prędkości obrotu kół....Cztery wydechy na pełny obrót ( w przypadku dwucylinrowców ) ... Nareszcie.... Kocham, kocham, kocham :love:.I nie narzekaj na muzykę z radia, ponieważ także idealnie pasuje do dźwięku wydechu pary z cylindrów . W tle leciał jakiś deep house , gdzie bit takiej muzy, zawsze kojarzy się z jadącym parowozem :).
Generalnie - Teigreki i Petunia są BOSKIE.!!!!
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
1988 malowanie, czyli koniec okresu poznańskiego,
ale rzeczywistsze nie dojdziemy czy napis na pokrywie dymnicy powinien być jedno czy dwu wierszowy,
a ramki na latarniach białe czy czerwono białe,
ciągle brak na rynku precyzyjnych dokumentacji ikonograficznych z lat 45 -90 tych.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Janku, raczej wolsztyńska, a nie poznańska.Po niuansach malowania detali widać, że odzwierciedla stan po 1990 roku z czasów gdy ten egzemplarz stacjonował już w Wolsztynie.

L
Po malowaniu może i tak, ale na pewno nie po wózkach tendrowych - od początku stacjonowania w Wolsztynie Pt47-65 miała tender na wózkach z łożyskami tocznymi a nie ślizgowymi jak w modelu FENIXa (nie wiem, kiedy dokładnie i w jakich okolicznościach doszło do wymiany (wózki czy cały tender), ale na pewno łożyska toczne miała już w 1984 roku. Później bodajże była jeszcze podmiana tendra na zabrany od Pt47-28 (również z łożyskami tocznymi)). A w 2009 jak wiadomo tender zmieniono na Oelkowy 25D49.

Co zaś się tyczy samego modelu to cóż tu dużo pisać - MISTRZOSTWO!! Dźwięki również, czy to są nagrania bezpośrednio z Pt47?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
WITAM po zesłaniu z gułagu,
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Ty42-107
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Pt1-8 na bazie Fleischmanna
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Ty42-105
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Ty42-126 z filmikami




 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
w miedzy czasie w kibitce powstały ,,piątki,, na Trixie
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 512
Tabor 216
K
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 3

Podobne wątki