• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Konwersje modeli ,,Kaczajewo'' BR 52 na Ty2, BR 03 na Pm2...

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
witajcie ,
temat : oświetlenie i udźwiękowienie Pm2-32 Mikro Metakita,
do tej pory polegało to na wymianie czasz fabrycznych na mosiężne produkcji Zbyszka Kluby oraz na podmianie czołowego pomostu. Jednak tym razem postanowiłem zachować oryginalne klosze/czasze latarni z powodu dbałości o oryginalność modelu.
Pracy o wile wiele więcej , ale efekt osiągnięty. Zakres prac to : rozwiercenie/rozfrezowanie na gotowym modelu ! czasz pod rozmiar mikro żarówek , polerka i posrebrzenie przez wcieranie specyfiku , lakierowanie zabezpieczające .
Model też dostał sprzęgi modelowe na sprężynach o wyciągu do 2 mm.
Dodatkowo napotkałem na wadliwie zmontowany układ przeniesienia napędu, który blokował koła ,
a także , co typowe dla tej marki zwarcia między niepowtarzalnymi u innych producentów cud-detalami a obręczami kół. Ostatnie tematy, znalezienie fauli zabrały 2 dni.
Dwa głośniki kostkowe i prawdziwy węgiel.
Sprzęgi modelowe pogrubione , ponieważ latały po otworze jak luźna plomba w zębie.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
WITAJCIE , tym razem Pt31-27 na bazie Brawy , gotowy model , genialny , jeśli cofniemy się do historii i zakupimy polską wersję i postawimy na makiecie, na 95% pełne zadowolenie przez następne lata. Wiem bo tak uczyniłem.
Ale gdy do ręki weźmiemy późniejsze wersje do konwersji w malowaniach trofiejnyich (zdobycznych) czyli OBB, DRG ,DR ,DB, TO DRAMAT.
Godny zainteresowania jest model w malowaniu zarządu kolei rosyjskich-dobra jakość . Ale to tez już historia jak PKP.
Począwszy od kół, które za racji na stare formy trzeba podtoczyć, a skończywszy na rozklejaniu modelu ,celem prawidłowego -prostego pozycjonowania podzespołów. A więc rozklejanie ,czyszczenie otworów montażowych . Przekładnie zębate również domagają się dopieszczenia poprzez zastosowanie podkładek mosiężnych celem pozycjonowania trybów. Chodzi miód !
Zdjęcie lakieru z modelu to nie lada wyczyn, dziwnie pancerny lakier, typowa chemia go nie rusza. Pomocne były szczotki mosiężne i maska p-gaz. Dodano metalowe wiatrownice z ożebrowaniem. Koła z przewierconymi osiami jak w oryginale, Wypiłowane żeberka z pomiędzy każdej szprychy. i tak można by wymieniać...
 

Załączniki

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Piękna Pt31-27 - Normalnie Beatifull - Naprawdę to jaką najlepiej kupić bazę pod model Pt31 ?
Czyli mówisz, że nie ma co kupować 19.1 w malowaniu kolei OBB i DR i DB ???
Bo chce być zadowolony a w ogóle była gdzieś recenzja tego modelu w świecie kolei ?
Normalnie Piękne czasu Ery trakcji Parowej ...
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
Model fantastyczny! Pytanko... dlaczego przy tak dużej ingerencji nie pokusiłeś się o wykonanie otworów w ostoi, które producent wykonał, jak wykonał pod stojakiem kotła?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Super model, jak zwykle u kolegi FENIXa.
dlaczego przy tak dużej ingerencji nie pokusiłeś się o wykonanie otworów w ostoi
Też o tym pomyślałem, ale skoro:
Nie wiem czy był sens, ponieważ idzie tam wewnątrz dyszel kinematyki sprzęgu i kilkanaście kolorowych przewodów. Zatem widok nie szczególny.
to może warto było kapnąć w te wgłębienia po kropli czarnej matowej farby?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 507
Tabor 216
K
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 3

Podobne wątki