• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Konwersje modeli ,,Kaczajewo'' BR 52 na Ty2, BR 03 na Pm2...

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Witam ,dwa modele na bazie Liliputa BR56. Dobrałem numery inwentarzowe tak aby się maksymalnie różniły ,gdyż odbiorca jeden. A sam model , całkiem udany, optymalne rozwiązanie z silnikiem w kotle. Jedno co mnie doprowadziło do pasji szewskiej to wklejone śruby na wiązarach do kół. Nadgorliwość to delikatne ujecie tematu. Poza tym model na poziomie dosyć wysokim.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
W rzeczywistości bardzo często na tendrach nie było tabliczek z numerem, choć oczywiście każdy tender miał swój numer. To nie jest kwestia tej czy innej serii parowozów.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Witam, z warstatu zeszli Tr203 ex.S160 , Myślałem , ze to lekki romans będzie ,ale okazało się klasyką w pożeraniu czasu.
Udało się zrobić między innymi ruchome prasy smarne, co wymagało rozebrania systemu rozrządu i napędu osi wiązanych.
Poza tym udany model, któremu dodałem w kotle ma dwa głośniki oraz dwa kondensatory SMD.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
i fotki gotowej maszyny, przepiękne wyraziste dźwięki nagrane przez ROCO.
Należy napomniec ,ze zeby nadać kołom osi wiązanych regularne biale obwódki należy je podtoczyć , co w przypadku tworzywa z wkładem włóknistym nie jest proste. Bez tej operacji nie mamy krawędzi wewnętrznej dla białej opaski-bandażyka.........
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 507
Tabor 216
K
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 3

Podobne wątki