• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Konwersje modeli ,,Kaczajewo'' BR 52 na Ty2, BR 03 na Pm2...

ash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#41
FENIX napisał(a):
gagary schodziły po przeróbce po 3300, a tu było o wiele więcej roboty, nikt nie płakał wówczas.
Na Allegro frajer zawsze się znajdzie. Ja mniej dałem Tomkowi M. za customową Peemę, robioną od podstaw, z dźwiękiem, oświetleniem manewrowym, żarówą w budce, węglem i patyną.


Pomijam już fakt, że oliwkowa Peema to jakiś kiepski żart.
 

Załączniki

  • 124,9 KB Wyświetleń: 1.147
  • 183 KB Wyświetleń: 1.143

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
FENIX napisał(a):
gagary schodziły po przeróbce po 3300
Dokładnie jeden za tyle poszedł - Drakulowy.
Ja za swojego Drakulowego w ful wersji z ruchomym wentylatorem,
oświetleniem kabiny , światłami manewrowymi, dźwiękiem itp itd.
zapłaciłem bardzo dużo bo aż 2300 .
Ale nie 3700 :shock:
A jak Drakula sprzedawał swoje modele na zamówienie to zdaje się po 1800 zeta .
 

Szczupły

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Mam parę modeli wykonanych przez Fenixa i muszę przyznać że zrobione są naprawdę fachowo,a co do ceny tego modelu no cóż faktycznie jest wysoka,ale o ile pamięć mnie nie myli to na allegro jakiś czas temu chodziły TKt2 Fenixa w granicach 3000.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#45
ash napisał(a):
FENIX napisał(a):
gagary schodziły po przeróbce po 3300, a tu było o wiele więcej roboty, nikt nie płakał wówczas.
Na Allegro frajer zawsze się znajdzie. Ja mniej dałem Tomkowi M. za customową Peemę, robioną od podstaw, z dźwiękiem, oświetleniem manewrowym, żarówą w budce, węglem i patyną.

Pomijam już fakt, że oliwkowa Peema to jakiś kiepski żart.
I pominąłeś fakt ile kosztował zestaw Weinerta.

"robiona od podstaw": twierdzisz że Tomek pracuje u Weinerta i sam projektuje i odlewa te części? :?: :LOL:
 

ash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
krzychu12231 napisał(a):
ash napisał(a):
FENIX napisał(a):
gagary schodziły po przeróbce po 3300, a tu było o wiele więcej roboty, nikt nie płakał wówczas.
Na Allegro frajer zawsze się znajdzie. Ja mniej dałem Tomkowi M. za customową Peemę, robioną od podstaw, z dźwiękiem, oświetleniem manewrowym, żarówą w budce, węglem i patyną.

Pomijam już fakt, że oliwkowa Peema to jakiś kiepski żart.
I pominąłeś fakt ile kosztował zestaw Weinerta.
Nawet uwzględniając cenę zestawu Weinerta końcowa kwota była niższa niż te 3700 zł.

krzychu12231 napisał(a):
"robiona od podstaw": twierdzisz że Tomek pracuje u Weinerta i sam projektuje i odlewa te części? :?: :LOL:
Oczywiście, że nie, ale jakość odlewów Weinerta jest tak niska (przynajmniej w tym zestawie), że Tomek więcej czasu spędził na ich szlifowaniu i poprawianiu, niż gdyby sam je musiał odlać.
Zresztą co będę mówił za Tomka - jeśli będzie chciał to poprze moją argumentację.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#47
ash napisał(a):
FENIX napisał(a):
gagary schodziły po przeróbce po 3300, a tu było o wiele więcej roboty, nikt nie płakał wówczas.
Na Allegro frajer zawsze się znajdzie. Ja mniej dałem Tomkowi M. za customową Peemę, robioną od podstaw, z dźwiękiem, oświetleniem manewrowym, żarówą w budce, węglem i patyną.

Pomijam już fakt, że oliwkowa Peema to jakiś kiepski żart.
dolicz model i części, a także dekoder który podejrzewam , ze kupiłeś i zsumuj.......... 8) :LOL: :D
jesli ,,oliwę,, z Mikro Metakita oceniasz w kategorii żartu :shock: to gratulacje :twisted:

poza tym , czy ja komuś do kieszeni zaglądam ?
zrobiłem kolejny model godny mojej kolekcji , może parę szczebli wyżej niż masówki tam stojące i tyle
 

ash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
FENIX napisał(a):
dolicz model i części, a także dekoder który podejrzewam , ze kupiłeś i zsumuj.......... 8) :LOL: :D
Tak zrobiłem, gdy o tym pisałem w pierwszym poście. Model bazowy Roco (dawca części), zestaw Weinerta, dekoder LokSound, robocizna i części zrobione przez Tomka - razem wyszło mniej niż życzysz sobie za przerobionego Fleischmanna.

FENIX napisał(a):
jesli ,,oliwę,, z Mikro Metakita oceniasz w kategorii żartu :shock: to gratulacje :twisted:
Oczywiście, że tak. Nie mam nic do samego modelu, miałem okazję go podziwiać, ale malowanie to nieporozumienie. Szkoda jeszcze, że nie zrobili wersji z V epoki, w tej oczojebnej limonce z Muzkolu.

FENIX napisał(a):
poza tym , czy ja komuś do kieszeni zaglądam ?
zrobiłem kolejny model godny mojej kolekcji , może parę szczebli wyżej niż masówki tam stojące i tyle
Oczywiście, że masz prawo żądać za swoją pracę tyle, ile uważasz; mało tego - jestem przekonany, że ktoś od Ciebie ten model za taką kwotę kupi. Stwierdzam jedynie, że za mniejsze pieniądze można mieć model dużo lepszy.
 
A

Anonymous

Gość
#50
FENIX napisał(a):
jesli ,,oliwę,, z Mikro Metakita oceniasz w kategorii żartu :shock: to gratulacje :twisted:
Dlaczego twierdzisz że mikro metakit dobrał właściwy kolor , nie rozumiem takiego myślenia że jak droga firma to już wszystkowiedząca, ja pamiętam oliwkowozielony na parowozach i na wagonach też(choć różnil się troszkę) i powiem Tobie że nie widziałem jeszcze modelu prawidłowo pomalowanego (kolor) oprócz kartonowego Pm3 Adriana.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#51
Darek W napisał(a):
FENIX napisał(a):
jesli ,,oliwę,, z Mikro Metakita oceniasz w kategorii żartu :shock: to gratulacje :twisted:
Dlaczego twierdzisz że mikro metakit dobrał właściwy kolor , nie rozumiem takiego myślenia że jak droga firma to już wszystkowiedząca, ja pamiętam oliwkowozielony na parowozach i na wagonach też(choć różnil się troszkę) i powiem Tobie że nie widziałem jeszcze modelu prawidłowo pomalowanego (kolor) oprócz kartonowego Pm3 Adriana.
pewnie Mikro... dobrał coś idealnego do danej dokumentacji , ja natomiast uderzyłem w sugestie znawcy tematu i zapodalem ral'a 6008,
TU właśnie zastosowałem ten kolor z otuliny Pana Adriana :D ta sama ciemna oliwkowa zieleń brązowawa, jestem ciekaw czy ,,spasi sie ,, z oliwą z Pt31 , jeśli tak to będę happy .

Kiedy :?: w tym nadwiślańskim kraju pojawią się jakieś monografie parowozów z danymi , pomne jak siedziałem w lotnictwie ,,48,, II ww to na przykładowego Corsaira miałem kilka jak nie kilkanaście monografii z full dokumentają i wszystkimi schematami malowań włącznie z kolorystyką w FS, dziś załączają do monografii nawet wymazy kolorystyczne farb. :shock: :shock: :shock:
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#53
ash napisał(a):
karol_mar napisał(a):
ash napisał(a):
Szkoda jeszcze, że nie zrobili wersji z V epoki, w tej oczojebnej limonce z Muzkolu.
A właśnie, że zrobili, albo zrobią w najbliższym czasie
Łomatko! :shock:
Nie łomatko tylko był popyt na takie malowanie to zrobili. Co prawda chyba nikt w Polsce nie zamówił tej wersji... Kupowali ją Niemcy którzy widzieli lokomotywę w Muzkolu. To zresztą całkiem podobne do czerwonej wersji Br18 201 która miała takie barwy przez 2 lata ale model Roco cieszył się w Niemczech dużym powodzeniem.

Poniżej zdjęcie Pm2-34 w malowaniu z 2008 roku.
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#54
dwa następne gotowe ,dwa modele DB mniej, jedna na bazie Fleischmanna oliwkowa, dachy przerobione , olampowanie polskie -mosiądz,podgrzewacze weg, sprężarki polskie odwrócone, dekodery i tam inne drobiazgi
 

Załączniki

OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#55
Los padł na Gutzolda,w brew pierwszym wrażeniom stricte negatywnym ,okazał się bardzo przyjaznym modelem, który o dziwo wszystko pasuje , ale nie za łatwo . Trochę gold biżu i żywiczki i model gotowy.
przy robocie nuciłem taką pieśń :
,, nie będzie niemiec pluł nam w twarz,
i dzieci nam germanił,
białych orłów nadszedł czas
na parowozie co europe dławił.,,

bardzo dobry japoński markowy motorek , smarotłocznia pracuje podczas jazdy,tak jakoś wyszło....jak w MM
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 512
Tabor 216
K
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 3

Podobne wątki