• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Konwersje i wszelkie przeróbki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.387 463 29
#21
Jaki ładunek proponujecie? Można wyjąć kłonice I będą z tego 2 platformy.
Szyny. Nieodparcie kojarzą mi się z wagonami do przewozu szyn.
Absolutnie nie szyny. Szyny są bardzo giętkie i nie mogą leżeć na tylko dwóch obrotowych belkach. Do przewozu szyn stosuje się platformy z kłonicami stałymi (w burtach), żeby szyny nie mogły się zsunąć na bok. Dla tych dwóch platform najbardziej typowym ładunkiem będą dłużyce. To są w sumie niezbyt długie wagony, odpowiadają z grubsza dwóm platformom 2-osiowym normalnotorowym.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#22
W końcu ! Szukałem go od września i wreszcie dostałem, br99 roco z dekoderem dźwiękowym na pokładzie. Będzie z niego Ty2.

Na początku parowozik rozbieramy na części pierwsze, trzeba bardzo uważać na detale. Ostoję parowozu zostawiamy, zostanie tylko lekko zwaloryzowana.
1640810658693.png

Wszystkie części są metalowe, jutro pokryję je lakierem czarny mat.
par 1.jpg

Dekoder i głośnik mieści się w tenderku parowozu
tender.jpg

Pomalowane ślepia:
ślepia.jpg

Coś trzeba z kotła usunąć?
par 3.jpg
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#23
Wczoraj trochę robiłem ale nie miałem siły już wrzucać na forum.
Model z założonymi lampami :
lampy.jpg

Dorobiłem też węgiel z starego filtra do wody, oryginalny nie podobał mi się
tender 1.jpg
tender2.jpg

Usunięto dzwon i uchwyty, tender jak i lokomotywa została lekko spatynowana czarnym "waschem"
ty2.jpg

Na tendrze i lokomotywce umieściłem godła, spakowana leci w świat do osoby która zamontuje oświetlenie :)
ty2 1.jpg
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#30
Robimy dalej wagoniki z zestawu Roco:
Nadwozie wstępnie pomalowane podkładem, pomalowałem je bardzo lekko ponieważ nie chciałem zamalować nitowania i innych detali. Pomalowane zostały też podwozia na kolor czarny mat:
WhatsApp Image 2022-03-26 at 20.21.14(1).jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 20.21.13(1).jpeg

Szpachluję też dziury po nie wiem jak nazywającej się części ale wiem, że jej tam nie powinno być. U góry zaszpachlowany ale wymaga lekkiego szlifu a na dole jeszcze nie:
WhatsApp Image 2022-03-26 at 20.21.13.jpeg

Czekam na jakiekolwiek porady które mogą się przydać, krytykę jak i pochwały.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#32
Nogdy nie widziałem w taki sposób przewożonego ładunku drewna, lokomotywka wąskotorowa też nie była w taki sposób zabezpieczana na czas transportu. Liny lub bardziej druty były mocowane do ostoi oraz zderzaka. W ten sposób jaki przedstawiłeś mocowanie tej lokomotywki to została by zniszczona obudowa silnika.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#38
Wagony się robią i ostatni mątwiak dopięty na ostatni guzik, rano lakier i do pudełka. Tym razem platformy dla @ABP, oświetlenie w pokoju kiepskie to fotki kiepskie :/ może za niedługo zrobię coś dla siebie :)
WhatsApp Image 2022-07-04 at 00.37.37(1).jpeg
WhatsApp Image 2022-07-04 at 00.37.37.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 1

Podobne wątki