• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja BR91 na TKi3

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#2
Noooo Tomku, to rozumiem i 3mam kciuki za postępujące prace.
Popcorn jest, żona poleciała po coś mocniejszego, to mogę kibicować ;)
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Przemalowana ostoja i zrobione białe obręcze.Aby pomalować natryskowo spód ostoi trzeba wymontować listwy odbierające prąd z kół (oklejanie nie wchodzi w rachubę) i tu uwaga dla tych co by na DCC chcieli przerabiać bo między listwami zaczajony jest kondensator SMD (zaznaczony na zielono) Z silnika też trzeba usunąć pojemności 3szt (też na zielono)
W białych kółkach zaznaczyłem miejsca gdzie trzeba rozlutować blaszki między zasilaniem a silnikiem.Z zewnętrznych jest pobierany prąd a z wewnętrznych do silnika.Pamiętać trzeba o włożeniu między blaszki jakiejś przekładki izolacyjnej bo przerwa między nimi niewielka i jak by się zwarły może się to źle skończyć dla dekodera.
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#5
Nooooo ... fajniusio Ci to idzie Tomku, to Wiktor pewnie już zaciere ręce widząc jakiego pięknego loczka odbierze od Ciebie ... tak 3mać - puffy górą :twisted:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#7
Nooo, to jest modelarstwo, skoro Tomek tak wymiata, to ja mogę iść na emeryturkę :D
Armaturka ślicznie wygląda, jak i reszcie detali nie ma co zarzucić - jest git ;)
Tak na marginesie, to zawory dorabiałeś, cz kupiłeś u pepików :?:
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
maxeus napisał(a):
to zawory dorabiałeś, czy kupiłeś u pepików :?:
Zaworki odlewane z mosiądzu made in Czech Republik ale przerobione na pożarniaki. Pokrętła zaworów made in WM."Orurowanie"drut stalowy 0,3mm i 0,5mm,oświetlenie Kluba :D
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#11
Pięknie! Gratuluję ciekawej przeróbki. Czy model ma zamontowaną prasę smarną (może z napędem)?

Też nad czymś takim pracuję, choć nieco uprościłem sobie zadanie jako że to moja pierwsza przeróbka. ;)
 

Załączniki

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#13
Dzięki za info. Domyśliłem się, że właśnie ten TKi3-87 służy na tej makiecie.

Moja konwersja BR91 dobiega już końca -- oczywiście na miarę moich możliwości. Będą pewne uproszczenia, ale mam pierwszy model parowozu PKP w kolekcji i to mojej ulubionej serii.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 60
Tabor 19
Tabor 16
Tabor 49
Tabor 71

Podobne wątki