• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kontenery

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Panowie bardzo proszę o informacje w sprawie kontenerów.
Posiadam kilka naczep podkontenerowych i szukam na nie załadunków.
Moje pytanie dotyczy producentów,a mianowicie czy kontenery,np "PIKO" pasują do herpy lub awm?
Dajcie znać jakie firmy dopasuje to w/w firm?
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.284 47 0
#2
Zazwyczaj kontenery poszczególnych firm mają różne mocowania, tak że nie załozysz np. kontenerów Piko na naczepę Herpy.Chyba że na stałe przykleisz.
 

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#3
Miałem do czynienia z kontenerem Piko, który bolce ma zamocowane od spodu kontenera, a od AWM na naczepie są bolce, wiec nie założysz na AWM'owe naczepy kontenera Piko, nie wiem jak z Herpą.
 
OP
OP
wrocek

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#5
Szkoda bo znalazłem kontenery innych firm niz herpa i awm w dobrej cenie:cry:Przyklejać nie chcę bo to nie o to chodzi.
Na dzień dzisiejszy posiadam 6 podkontenerówek i nic więcej:(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#6
Zawsze możesz trochę popracować i jak masz w naczepie bolce, to uciąć bolce w kontenerze i nawiercić otwory, albo odwrotnie, jak w naczepie są otwory, to w kontenerze z cienkiego drutu wkleić bolce. Poza tym pamiętaj, że Herpa i AWM mają nieco inny rozstaw bolców w naczepach. To są ułamki milimetrów, ale kontenery z AWM nie pasują do naczep Herpy i odwrotnie.
 

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#7
Akurat kontenery 40 ft. AWM typu Highcube, pasują do nowych naczep Herpy 40/45ft. :)
cała reszta AWM/Herpa ma różnicę w milimetrach więc trzeba trochę nad nimi popracować jak koledzy napisali.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 11

Podobne wątki