• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kontenery na śmieci

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#1
Witajcie.

Pytanie może i śmieszne, ale nie głupie.

W którym roku (latach) pojawiły się bardzo nam dobrze znane kotnenery na śmieci? Takie z 6 klapami od góry. Czy to jest element typowy od lat 90'tych? Czy może były już wcześniej znane?

Grafika dla zobrazowania mniej wiecej o co chodzi

1534162660449.png


Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#5
Ja kojarzę kontenery na śmieci gdzieś od drugiej połowy lat 70 tych ale miały inny kształt. Ten typ co na zdjęciu to już nowsza konstrukcja i to już raczej lata 90 te.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#9
Dokładnie takie jak na tym ostatnim zdjęciu to był typowy kontener na śmieci z lat 70-80-tych. Kolorystyka zwykle brudno żółta pomarańczowa też brudnawa i różne odcienie ciemnego beżu i jasnego brązu.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#11
Dokładnie na tym drugim zdjęciu ze Starem 28 podnoszącym kontener jest właśnie taki typowy kontener z lat 70-80-tych. Być może są drobne różnice w detalach bo zdjęcie wygląda na z nowszych czasów ale ogólnie takie kontenery na śmieci były typowe w czasach PRL-u.
 

Pt47-106

Znany użytkownik
Reakcje
564 11 5
#13
A co do tej fotki nie jestem pewien ale to koniec lat 90 lub początek 2000 roku u nas te kosze różniły najbardziej klapami jedne otwierane do góry lub na bok naa fotkach widać oba rodzaje klap
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#14
Też potwierdzam obecność takich kontenerów już w pierwszej połowie lat 80tych, kumpel powiedział "idę wyrzucić śmieci do KP-7" i wówczas się dowiedziałem, że takie oznaczenie typu miał ten kontener. Sprawdziłem googlem, tak jest do dziś.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 4

Podobne wątki