• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Konstrukcja mostu. Co i jak?

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
W jaki tani sposób można wybudować most kolejowy? Ma ktoś może jakieś plany ? z jakich materiałów? proszę o pomoc :razz:
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Hmn myślę że nie warto bawić się w budowanie mostu tylko kupić coś gotowego i ewentualnie go przerobić dla własnej potrzeby oraz ładnie spatynować sądzę że efekt powinien być zadowalający a przynajmniej nie będziesz musiał się trudzić z czego go wybudować (z jakich materiałów) Fakt wyjdzie napewno drożej ale się opłaci.
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
No niestety właśnie u mnie 70% torów tam gdzie powinien iść most jest w linii prostej a 30% w łuku więc nie wiem czy dało by się przerobić oryginalny most :neutral:
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
deus napisał(a):
No niestety właśnie u mnie 70% torów tam gdzie powinien iść most jest w linii prostej a 30% w łuku więc nie wiem czy dało by się przerobić oryginalny most :neutral:
A kto powiedział że nie ma mostów łukowych ? :D ostatnio sie skusiłem i kupiłem dwa takie segmenty na modelmanii (były w promocji, chyba po 14 zł)

http://www.modelmania.com.pl/advanced_s ... ko&x=0&y=0

całkiem znośnie to wygląda :)
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
A konkretniej o jaki most ci chodzi? murowany? stalowy? rodzaj konstrukcji? Więcej szczegółów by się przydało żeby można było próbować podpowiedzieć jak i z czego zrobić.
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Ma to być most stalowy około 60 cm długości problem jest w tym że większa połowa mostu powinna być prosta a reszta na łuku a takiego czegoś nie produkują :sad:
 

Dunia

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
No tak, a widziales kiedys taki most w realu??
Zmien plany, skoro to jeszcze sfera "ma byc" na cos bardziej realnego.

Pozdrawiam
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Planu nie da się zmienić bo jest już postanowione i tylko w ten sposób można to zrobić a sam most jest w linii prostej tylko jego zjazd będzie w małym łuku
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Most jako cała konstrukcja czyli też podjazd na niego jest w prostej i w łuku a ten kawałek mostu który będzie nad dziurą jest prosty
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Przepraszam bardzo ale mosty i wiadukty nie są moją specjalnością i zainteresowaniem dlatego zadałem pytanie i proszę o pomoc :devil: :cool:
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
deus napisał(a):
Przepraszam bardzo ale mosty i wiadukty nie są moją specjalnością i zainteresowaniem dlatego zadałem pytanie i proszę o pomoc :devil: :cool:
Nie przejmuj sie, to też nie moja specjalność :D

tu obiecana fotka, tylko taką znalazłem ( w aparacie baterie padły)
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/hpim1307_730.jpg

Teraz przejdźmy do sedna :) Napisz nam po co chcesz podnosić torowisko i na jaką wysokość. Osobiście uważam że na twojej makiecie nie ma konieczności podnoszenia poziomu torów. Co najwyżej delikatne wzniesienie 1-2cm.

Przeprojektuj trochę łuki tak by most wypadł na prostym odcinku, a łuki zrobisz sobie na podwyższonym nasypie :)

W realu mosty wiadukty buduje się po to by zachować poziom torowiska przechodząc przez doliny itp. Dla mnie Jedyne sensowne wytłumaczenie zmiany poziomu torów na makiecie jest tylko kiedy trzeba zrobić wielopoziomowe skrzyżowanie linii torowych, w innym wypadku to proszenie się o problemy
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
muszę zrobić minimalne wzniesienie około 1 cm z tego powodu że po bokach będą zamontowane listwy maskujące i dlatego muszę trochę w tym miejscu podnieść a co do tego żeby cały most był na prostej to staram się jak tylko mogę może jakoś się uda ;p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 7
Techniki modelarskie 72

Podobne wątki