• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Konstrukcja mostu. Co i jak?

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#21
Czy krk to może Kraków?
Na most na łuku nadawałby się obiekt o konstrukcji podobnej jak wiadukt kolejowy nad ul. Dietla (który kiedyś zdaje się był mostem...). Identyczny jest dostępny w handlu jako gotowy. A można też łatwo go zrobić samemu z tektury z wygniecioną fakturą cegieł, albo z gotowej płyty z fakturą cegieł. Tego typu gotowca łatwo poszerzyć do rozmiarów potrzebnych do zachowania skrajni w łuku, co w przypadku jakichś konstrukcji kratownicowych jest duużo trudniejsze.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#23
Ten o którym pisałem to "wiadukt Paruszowiec" - wycinanka kosztuje około 19 zł. Można pooglądać np na stronie GPM.
Albo samemu sklecić z kartonu coś w rodzaju mostu/wiaduktu o konstrukcji blachownicowej lub belkowej. To dość proste. Różne fotki mostów z danymi masz tu: http://www.mostostal.com.pl/?pid=54
Ładny obiekt o konstrukcji łukowej to już wyższa szkoła jazdy...
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#25
most

Nie wiem dlaczego z powodu mostu zniekształcasz torowisko. Pozwoliłem sobie na wykorzystanie Twojego szkicu i naniosłem na niego bardziej realistyczny kształt torowiska.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 7
Techniki modelarskie 72

Podobne wątki