• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#1
Witam, dziś prezentuję kilka zdjęć mojego nowego modelu jakim jest eNka :) Model wykonany całkowicie z kartonu na podstawie wycinanki, malowałem jedynie dach. Poziom trudności ten sam co w modelu 105N, przez co odradzam go początkującym modelarzom. Ogólnie fajny w budowie, trochę zabawy było z przyklejeniem dachu do pudła, ale jakoś dobrnąłem do końca. Poniżej fotki, pozdrawiam.

105_5672.JPG 105_5673.JPG 105_5674.JPG 105_5675.JPG 105_5679.JPG WP_003957.jpg WP_003958.jpg WP_003959.jpg
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#2
Ładnie wykonany, lecz gdybyś dodał jeszcze rynienki odprowadzające wodę z dachu i skorygował ślizgacz pantografu - byłoby doskonale.;)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#5
Czapajew, bardzo ładny model ci wyszedł. Rynienki faktycznie brakuje i chyba to błąd projektanta zestawu. Ja zauważyłem też brak minimalnej krzywizny dachu. W oryginale jest ona jednak wyraźnie widoczna a u ciebie dach jest poza zaobleniami na krawędziach płaski.
 
OP
OP
Czapajew

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#6
@piotr66 dzięki. W wycinance nie było niestety żadnej rynienki. Były jedynie nadrukowane dwie poprzeczne na pomostach, ale je zamalowałem. Co do krzywizny, kleiłem dach tak jak był zaprojektowany. Dorobię jedynie te dwie rynienki co idą w poprzek dachu, natomiast odpuszczę te dwie idące wzdłuż wagonu ze względu na pasek znajdujący się w tym miejscu, którego użyłem w celu zamaskowania łączenia dachu z pudłem.
 

Podobne wątki