• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konkurs - Pociąg do ekologii

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.427 42 1
#1
Zrób zdjęcie pt. „Pociągi Przewozów Regionalnych na tle przyrody”, zgłoś je do konkursu i wygraj dwudniową wycieczkę na Kaszuby!

Czteroosobowe jury wybierze 49 laureatów – autorów najciekawszych zdjęć. Każdy z laureatów wraz z osobą towarzyszącą pojedzie w dniach 5-6 października 2013 r. na wyjątkową wyprawę na Kaszuby.

50. laureata konkursu wskażą internauci i słuchacze Radia Zet, którzy spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu fotografii wybiorą jedno, ich zdaniem najlepsze zdjęcie. Jego autor wraz z osobą towarzyszącą również weźmie udział w niezwykłej wyprawie na Kaszuby.

Konkurs trwa od 6 do 15 września 2013 r. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na stronie konkursu 19 września 2013 r.

Szczegóły --> tutaj
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.427 42 1
#2
Zdjęcie zostało odrzucone :eek:.
Zdjęcia powinny mieć maksymalną jakość i rozmiar minimum 10 milionów pikseli :devil:.
Czyżby przyszedł czas na wymianę lustrzanki ?:confused:
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
#3
Chyba organizatorzy trochę przesadzili z wymaganiami. Trzeba mieć aparat z matrycą ok. 10 mln. pikseli. Wśród współczesnych aparatów to już norma, ale kilkuletni sprzęt często tych wymagań nie spełnia. Trudno to określić jako konkurs dla amatorów. Ale zdaje się, że i tak już jest po terminie...
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.427 42 1
#4
Zgadzam się z Panem Andrzejem, przesadzili z tymi wymaganiami! Poza tym zdjęcia, które są prezentowane na konkursowej stronie i tak są zmniejszane do rozdzielczości np. 1600 x 1200 pikseli = 1 920 000, zatem wystarczyłby aparat z matrycą ok. 2 mln pikseli. Moja lustrzanka ma 6 mln pikseli ... nie łapie się w wymaganiach ... :eek: - a szkoda.
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Wymagania są dziwne "dopuszczalne formaty: TIF z kompresją lub JPG z maksymalną jakością (bez kompresji)" - format jpg jest formatem stratnym i już w aparacie następuje kompresja.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
844 77 5
#6
Tak się pochwalidupię, ale w poprzedniej edycji moje zdjęcie się załapało i wygrałem wyjazd na Roztocze i bilet na wszystkie pociągi PR, ważny 4 dni.
Niestety analizując dojazd do Zamościa pociągami PR, to wyszła zupełna porażka. Pojeździłem sobie za to po terenie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
#7
Zgadzam się z Panem Andrzejem, przesadzili z tymi wymaganiami! Poza tym zdjęcia, które są prezentowane na konkursowej stronie i tak są zmniejszane do rozdzielczości np. 1600 x 1200 pikseli = 1 920 000, zatem wystarczyłby aparat z matrycą ok. 2 mln pikseli. Moja lustrzanka ma 6 mln pikseli ... nie łapie się w wymaganiach ... :eek: - a szkoda.
Wiadomo, że na stronie nie będzie się zamieszczać zdjęć po kilka MB, ale fotki dużej wielkości są im potrzebne pewnie do wydawnictw reklamowych. Tak czy tak, przesadzili.

Tak się pochwalidupię, ale w poprzedniej edycji moje zdjęcie się załapało i wygrałem wyjazd na Roztocze i bilet na wszystkie pociągi PR, ważny 4 dni.
Gratuluję!
 

Podobne wątki