• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koniec Parowozowni w Wolsztynie

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
Po co się denerwować idiotami? Kijem Wisły nie zawrócisz. Ja jak mam chandrę, to biorę sobie jakiś album o polskich parowozach - czy to pana Brodowskiego, czy też pana Wiśniewskiego, albo jeszcze jakiś inny - czasem przerzucę sobie swoje własne fotki i dziękuję Bogu za to, że to wszystko kiedyś było i że udało się kiedyś tego trochę „liznąć”. Gorzej oczywiście, że młodsi koledzy już tego nigdy nie doświadczą, dlatego bardzo mi ich szkoda.
1895.jpg
1901.jpg
1911.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Już raz była w tym wątku prośba (chociaż chyba zniknęła), by tu nie wrzucać zdjęć z tegorocznej parady - jest odpowiedni wątek w dziale "Imprezy".
 

jastarnik84

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Może i ciekawa inicjatywa ,ale czy Wolsztynowi na tym powinno zależeć...coraz mniej pary i parowozów!?

http://epoznan.pl/sport-news-58311-Przed_INEA_Stadionem_stanie_lokomotywa
Jeżeli jeden z wolsztyńskich eksponatów ma zostać ocalony przed rdzą, dewastacją i rozkradnięciem to czemu miałoby niezależeć? Ten parowóz zapewne jest nieczynny i przywrócony do życia niebędzie, a tak to bynajmniej nabierze troszkę świeżości i koloru, i jakoś wyglądał.
 

Mawak

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
I z tym się zgodzę,ale jak wezmą sobie po jednym eksponacie, a resztą zajmie się rdza to lokomotywownie można zabić dechami i o niej zapomnieć...Potem przetarg na wyburzenie budynków PKP i zostaną już tylko wspomnienia!
 

jastarnik84

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Bez przesady nie wszystkie instytucje są związane z koleją i nie wszyscy chcą mieć parowóz przed swoją siedzibą. Ale jak się coś da ocalić od zniszczenia to jestem za.
A z drugiej strony można by było brać przykład od pasjonatów z "zachodu" od marca przebywam w Holandii, gdzie odwiedziłem muzeum kolejnictwa Het Spoorweg Museum w Utrechcie i zrobiło ono na mnie wielkie wrażenie.
 
D

Dampflok

Gość
Co jest w tym optymistycznego???:eek: Naprawę czyt. dewastację mają sponsorować angoleo_O....Zapewne po naprawie będzie tak wyglądał jak dawniej Pm36 albo Ol49-99.:devil:
Kolejny parowóz przerobiony na angielski..:rolleyes: Wolę, żeby stał jako odstawiony ale przynajmniej wyglądał historycznie zgodny:D
 

Podobne wątki