• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Komunalne Hajda

OP
OP
hajda

hajda

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Był fajny temat ale zabawki mnie nie kręcą z całym szacunkiem dla Twojej kolekcji.;)
Powiedzmy tak dla Ciebie to zabawki dla mnie to modele, ok możesz mieć pretensje do pomarańczowych (dlatetego dałem tylko dwie fotki żeby pokazać że są w mojej kolekcji) ale jak twierdzisz że pozostałe to zabawki to chyba drogi kolego
musisz odrobić lekcje na temat modeli komunalnych i ich kolekcjonowania. Pierwsze Scanie to Scanie produkowane na licencji z zabudowa Faun na licencji Fauna, co do Mercedesa Sita to oryginalny model na zamówienie firmy Sita
(jesteś ze Szczecina to chyba znasz firme Sita jest w Szczecinie obecna) jedynie co je wyrożnia to to że są od Siku ok wykonaniem nie grzeszą ale nie takie ''złomy'' są prezentowe na forum i wszyscy są happy a wykonaniem ustepują Siku. Jak już raz napisałem nie tylko modele Herpy są modelami kolekcjonerskimi godnymi uwagi.
Sorry poniosło mnie mianowicie ja wydaje grube złotówki a wy mi mówicie że zabawki :mad: (tylko Scania z Nowej Zelandii kosztowała mnie ponad 100 zł plus przesyłka)

Bardzo proszę zaczynać zdanie wielką literą - Iro
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Niech się kolega tak nie pieni :), nie tylko zbieramy Herpę ale i wiele innych ciekawych producentów .
Ale nie zmienia to faktu , że siku robi zabawki ( modele do zabawy ) to trochę tak jak by ktoś w skali 1-24 prezentował Brudera .
A co do kolekcji smieciar to szacu tylko już bez tych takich :ninja:
 
OP
OP
hajda

hajda

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Niech się kolega tak nie pieni :), nie tylko zbieramy Herpę ale i wiele innych ciekawych producentów .
Ale nie zmienia to faktu , że siku robi zabawki ( modele do zabawy ) to trochę tak jak by ktoś w skali 1-24 prezentował Brudera .
A co do kolekcji smieciar to szacu tylko już bez tych takich :ninja:
Dobra, nie będe wnikał dalej w rozmowe, bo nie ma sesnu, ja i tak przystaje przy moich modelach czy się to komuś podoba czy nie. (szkoda tylko że już jako ponad 10 letni kolekcjoner komunalnych jestem pouczany jak jakiś nowicjusz)
na koniec przedstawiam model przez przypadek ominięty przy prezentacji - Wiking - Mercedes Actros (Alba)

162 - Wiking - Mercedes 1619 (Alba).JPG


Bardzo proszę zaczynać zdanie wielką literą - Iro
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
To jest Mercedes NG, potem był SK , a potem Actros .
Oczywiście nie pouczam kolegi tylko sprostowywuję :)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
dobra, nie będe wnikał dalej w rozmowe, bo nie ma sesnu, ja i tak przystaje przy moich modelach czy się to komuś podoba czy nie. (szkoda tylko że już jako ponad 10 letni kolekcjoner komunalnych jestem pouczany jak jakiś nowicjusz)...
Sluchaj nie ważne ile czasu zbiera się modele bo dla przykladu ja zbieram modele już od ponad ćwierć wieku i dalej się uczę czasami od kolegów, którzy zbierają zdecydowanie krócej, i mimo tego, że tak dlugo już się tym zajmuję nie uwazam się za wszechwiedzącego eksperta. Zbieram różne skale i różne pojazdy, i nie tylko pojazdy, i w moich zbiorach np w rajdówkach 1-43 mam nie tylko modele firm takich jak HPi, Minichamps czy IXO a mam podobnie jak Ty w swojej kolekcji śmieciarek, trochę "modelopodobnych" wyrobów ale znowusz nie tak ekstremalnie jak Ty, bo ja w życiu nie postawilbym resoraka Bburago nawet obok tych z Altayi, które też mam w swoich zbiorach pomimo częstej niedoskonalości i niestaranności ich wykonania, a mam ogromnego ale to bardzo ogromnego bzika na punkcie wszelakich rajdówek ale czegoś takiego jak zakwalfikowanie zabawki Bburago jako modelu (w skali 1-43 bo takie są) to w życiu bym nie zrobil... to tak tylko dla przykladu Ci o tym napisalem.
Idziesz zlą drogą w tym momencie reagując w ten/taki sposób na sugestie/opinie i wypowiedzi kolegów, ktorzy tak jak ja starają się Ci uzmyslowić, że zabawki np. siku są zabawkami a nie modelami i nie ważne czy kosztują 5 czy 150zl bo cena nie uczyni z zabawki modelu. Może to i są jakieś kolekcjonerskie rarytasy ale na pewno nie są to modele. Ale Ty mozesz je sobie tak nazywać i nikt Ci tego nie zabroni w żadnym wypadku ale pamietaj, że Ty też nie mozesz nas zmusić do tego abyśmy zabawki uznawali za modele bo tak chcesz lub tak pisze na opakowaniu albo też dlatego, że strasznie dużo kosztują.
Gwarantuje Ci, że jeśli będziesz pokazywal nadal te resoraki to Twój bardzo ciekawy temat, co by nie mówić bo jest ciekawy (choć zaczyna się to diametralnie zmieniać), przestanie byc po prostu odwiedzany a na pewno już przestanie być komentowany... no chyba że negatywnie tylko.
Przemysl sobie to co napisalem, nie mysląc sobie, że jestem Ci wrogiem, i nad tym co to znaczy Forum Modelarskie na którym wlaśnie jesteś... bo jedno jest pewne to, że to nie miejsce dla "resoraków" bo je ewentualnie można potraktować jako ciekawostkę w twojej kolekcji ale nie jako modele... mozna zrobić kilka grupowych, ogólnych zdjęć tych zabawek i pokazać je tutaj wlaśnie jako ciekawostkę ale nie prezentować ich w taki sposób jak prezentuje się modele. A co Ty z tym co Ci tu napisalem zrobisz i jak postąpisz to już twój wybór i twoja decyzja.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Tu nie chodzi o to ile jakaś rzecz kosztuje.Można kupić dobre modele w bardzo niskich cenach a można też kupić koszmarnie wykonane za duże pieniądze.Jeśli chodzi o ostatnie Twoje prezentacje to niestety nie mogę uznać ich za pokazywanie modeli.Dla mnie to będą zawsze resoraki i ich cena tego nie zmieni.Nie myśl sobie że od razu stwierdzam że ich zbieranie to pomyłka.Każdy może kolekcjonować to co mu się podoba a sam osobiście znam ludzi, którzy za resoraki dadzą wszystko.Mają całe kolekcje takich samochodzików i cenie ich za to że mają swoją pasję.Uważam jednak że takie samochodziki kompletnie nie pasują tutaj.Masz przepiękną kolekcję modeli śmieciarek, o większości których dowiedziałem się dopiero z Twojego tematu, sama Herpa zrobiła ich tyle że jestem w szoku.Nadal chciałbym zaglądać do tego tematu widząc takie modele.
 

kubass2

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Maverick kiedyś napisał w moim temacie "Na forum nie o to chyba chodzi aby tylko "sobie słodzić" i uprawiać "kółko wzajemnej adoracji" ale po to aby wyrażać swoje szczere opinie. Myślę ,że i w tym przypadku to odpowiedni komentarz.
 
OP
OP
hajda

hajda

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zgadzam się z Twoją wypowiedzią Kubass2 (forum nie jest tylko żeby sobie słodzić), dlatego też dalej obstaje przy swoim. Od samego początku zakładając mój dział chciałem przedstawić cała swoją kolekcje nawed te gorsze modele ale nawed te gorsze
modele dla mnie dużo znaczą dlatego też staje w ich obronie. Chociaż i tak widze że wielu osobom się naraziłem a przez niektórych to chyba zostałem nawed wyklnięty. Wtrące jeszcze co do ''resoraków'' ja najbardziej zwracam uwage na firmy
które reprezentują dane modele, chyba nie napisze petycji do firmy SITA SUEZ żeby nie zamawiali swoich modeli w siku, bo praktycznie wszystkie modele Sity są od siku bo to są zabawki. Teraz przechodze do hakowców których mam ponad 300 a ponad 90 % to Herpa,
ale jak już jesteście ma mnie źli to jeszcze troche wam dopieke i zaczne prezentacje od trzech hakowców Siku które mam w kolekcji. Serdecznie zapraszam do dalszego śledzenia mojej kolekcji i do komentowania.

Siku - MAN TG-A (Sita Suez)
DSCF1867.JPG
DSCF1883.JPG


Siku - MAN TG-A (Otto Dörner)
DSCF1880.JPG


Siku - MAN TG-A (Gergen Jung)
DSCF1881.JPG
DSCF1878.JPG


Rozpoczynaj zdanie od wielkiej litery!!! - Iro
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.455 158 2
Piszesz, że chcesz nam dopiec?
Oj nie tędy droga. Jedynie to sam doprowadzasz do sytuacji w której nikt nie będzie tego oglądał, komentował.
Właśnie straciłeś kolejnego zainteresowanego twoimi prezentacjami.
 
OP
OP
hajda

hajda

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Piszesz, że chcesz nam dopiec?
Oj nie tędy droga. Jedynie to sam doprowadzasz do sytuacji w której nikt nie będzie tego oglądał, komentował.
Właśnie straciłeś kolejnego zainteresowanego twoimi prezentacjami.
Napisane to było do żartu, ale widze że znowu źle napisałem i jest wielka obraza.
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
Kurna, nie wiem o co Wam biega - kolega prezentuje tematycznie śmieciary, o których większość nawet nie miała pojęcia - wszyscy się na początku spuszczali, bo były plastiki od Herpy. Jak pokazano inne ciekawostki - ale też śmieciary to już że resoraki...mógł wymyśleć jakąś firmę X i napisać że 1-87, łyknęlibyśmy jak ciepłą bułę i nie byłoby komentowania. A te śmieciarki resoraki, to całkiem przyzwoite np. do niektórych "naszych modeli" z wypierdzielonymi lusterkami(czarne ślady po nich) , ułamanymi obrysówkami i tym podobnymi felerami także pokazywanymi, a wyglądającymi czasem jak szroty na moje złomowisko.

Nie mam zamiaru tu nikogo skłócać i do nikogo nie "piję" , ale szanujcie trochę pasję innych nawet jeśli troszkę od biega od wyznaczonych tu standardów.
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Hajda leć już z tymi hakowcami bo pewnie zrobisz znów duże wrażenie.
Co do "resoraków" to przestań już dorzucać do pieca z pisaniem i o nich,chcesz dodaj fotke i nie spodziewaj się komentarzy na ich temat.
Ja też kiedyś zbierałem resoraki i w chwili obecnej posiadam ich około 700 szt.Wcale się tego nie wstydze i nie uważam się za gorszego ale nie dodaje ich fotek bo wiem,że to nie jest to miejsce.
Uważam,że szkoda czasu każdego z forumowiczów na niepotrzebne dyskusje,lepiej poświęcić go na obfocenie i oglądanie kolejnych modeli.
 
OP
OP
hajda

hajda

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Herpa - Mercedes Actros MP2 (Remondis)
DSCF1888.JPG


Herpa - Mercedes SK 94 (Remondis)
DSCF1884.JPG


Wiking - Mercedes Atego (Remondis)
DSCF1897.JPG


Wiking - Mercedes Actros (Retmann)
DSCF1896.JPG


DSCF1893.JPG
DSCF1900.JPG
 

tuniu32

Znany użytkownik
Reakcje
81 0 0
No kolego to pojechałeś teraz z tymi hakowcami.Powiem krótko zawsze chciałem posiadać haki herpy w barwach REMONDIS ale niestety są trudno dostępne przynajmniej narazie jak dla mnie .
Modele naprawdę super i szczerze gratuluje ich posiadania.
 

Podobne wątki