• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Komu przysługiwało mieszkanie w budynku stacyjnym?

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
#1
Witam!
Komu przysługiwało mieszkanie w budynku stacyjnym na Polskich Kolejach Państwowych przed i po II Wojnie Światowej?
Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
#2
Tylu mądrych, uczonych ludzi i nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie?
Jestem młody i bardzo mnie to ciekawi.
Nie mam z kim porozmawiać na ten temat więc proszę Was o pomoc.
Pytam jeszcze raz.
P1180854.JPG
P1180948.JPG
P1180970.JPG
P1180936.JPG
DSC02764.JPG
DSC02765.JPG
 
Ostatnio edytowane:

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#3
z życia wzięte:
może nie w socjalnym, ale w kolejowym.
Mój dziadek był przed wojną i po wojnie coś ala mistrz/brygadzista na kolei, dostał domek z ogródkiem w warszawie. Po odejściu na emeryture mieszkał w nim do końca życia, a później moja babcia.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Zasadniczo tak, ale przecież nie wszystkim. Koledze MIKOTowi 1 zapewne chodzi o stanowiska, na których przysługiwało mieszkanie służbowe. Niestety, ja też tego nie wiem, a te zasady pewnie się też z czasem zmieniały, więc odpowiedź z pewnością nie jest taka prosta.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#6
Mój dziadek był zawiadowcą na stacji w Tomaszowie Mazowieckim. Mieszkał w mieszkaniu służbowym jakieś 200 metrów od samego dworca PKP. Było to mieszkanie typowo służbowe, współdzielone z ekspedycją kolejową - po jednej stronie , jak to dziadkowie określali, "sieni", były pomieszczenia ekspedycji, po drugiej stronie - mieszkanie mojego dziadka. Ze względu na funkcję dziadka, nad drzwiami wejściowymi był elektryczny zegar wręcz nieprzyzwoicie dokładny! Po paru latach od przejścia dziadka na emeryturę kolej zegar zabrała. Po tym, jak dziadek zmarł, mieszkanie w ciągu miesiąca musiało być oddane PKP. Co do mieszkań w budynku stacyjnym myślę, że wszystko zależało od tego, czy są/były w nim lokale przeznaczone na cele socjalne.