• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Kompatybilność Mehano

luky

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam!
Kupiłem zestaw Mehano z Alco Century 628, skuszony ceną samego zestawu, dodatkowych torów, jak i taboru. Nawet już rozszerzyłem torowisko do żądanych rozmiarów i przygotowałem matę vinylową, drzewka i krzewy pod te wymiary. A teraz przyszła refleksja: przecież kocham nie tylko tabor USA, ale także PKP... Jakie loki PKP pójdą na zasilaczu Mehano?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.075 140 0
#3
Wszystkie inne, zasilane prądem stałym (czyli nie Maerklin).
Zasilacz ma wyjście prądu stałego, mimo, że na wejściu jest prąd zmienny (przemienny).
O ile to taki szary zasilacz z żółtym pokrętłem i "kliknięciem" zmieniającym kierunek jazdy.
 
OP
OP
L

luky

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Z taką świadomością i wiedzą to nie ma znaczenia. Kupuj co popadnie i stawiaj. Najwyżej jak nie trafisz z rozstawem szyn to będziesz opowiadał że to wąskotorówka lub niemiecki projekt super kolei.
Czekamy na relacje z eksperymentów.
Dzięki za troskę, ale rozstaw szyn umiem odróżnić - zbieram też H0e. Natomiast Ty najwyraźniej nie umiesz odróżnić forum modelarskiego od ch@m$k0_pl ;-p