• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kombajn Bizon Rekord Z058 w skali H0 Pytanie/Ankieta

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#42
Hardtech, dodaj do zainteresowanych:
Redakcje rasy rolniczej
Płocka fabryka CNH (Była Bizon Sp. z o.o.)
Dealerzy maszy rolniczych i częsci zamiennych
Uczelnie wyższe!

A belownica, o której piszesz, to prasa zwijająca!:)
A po co redakcji prasy rolniczej model? A już fabryki to dopiero historia. Zapytaj Tola z Tololoko o to jak chętnie firmy kupują modele swoich produktów. Na targach przedstawiciel Ci powie, że na pewno by chciał, a dział marketingu powie, że nie potrzebują tego - szczególnie, że za 150 zł zamówią polar z logo i klient będzie bardziej szczęśliwy. A uczelnie wyższe??? model w skali 1:87? a po co im? Irek Parowozik też kiedyś zamówił Ikarusy bo zTM kupi, modelarze, kierowcy bo jeździli.... spytaj Irokeza jak te modele schodziły. A były tańsze....
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#43
corvin, żeby sie nie sprzażyć, trzeba zaplanować kazdy krok, także dotyczący ewentualnej dystrybucji. Dobrze,że opisujecie inne historie sprzedaży, to pozwoli mi uzwględnić wszelkie zagrożenia.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#46
Cisza jest spowodowana przeprowadzaniem ankiety w innych, dostępnych kanałach potencjalnych zainteresowanych. To długi i poważny projekt. Prace nad modelem rozpoczą się za około 3 miesiące, kiedy zakończę kampanię informacyjną i opracuje wyniki ankiety, od których będzie zależeć przyszłość projektu.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#48
Narazie musimy zbierać respondentów! Gorąco zachęcam do wypełniana ankiety osoby,które nie brały jeszcze udziału w ankiecie.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#51
Poczytałem i też się przychylę do kolegów , którzy woleli by wersję rozwojową z daszkiem , z kabiną albo bez . Tych modeli było najwięcej i do dzisiaj pracują , poza tym będą uzupełnieniem modelu c-330 .
Co do twierdzenia , że szkoły , dilerzy i czasopisma kupią, to kolega bardzo się rozczaruje , po grzyba im to w H0 a to że rolnicy taki model kupią to mnie najbardziej rozbawiło .

Kibicuję i popieram inicjatywę , ale na tych założeniach to nie wypali .
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#52
M&M - wspołpraqcuję bardzo ścicle z gazetami, dilerami. Niebawem nadam komunikat w prasie o pracach nad modelem. Kampania informacyjna jest bardzo mocnym punktem tego projektu! Po za tym co to za uzasadnienie "Po grzyba i to" Mój kolega, z którym studiowałem dziś jest dziennikarzem, ma już cała pułkę modeli rolniczych!
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#53
M&M - wspołpraqcuję bardzo ścicle z gazetami, dilerami. Niebawem nadam komunikat w prasie o pracach nad modelem. Kampania informacyjna jest bardzo mocnym punktem tego projektu! Po za tym co to za uzasadnienie "Po grzyba i to" Mój kolega, z którym studiowałem dziś jest dziennikarzem, ma już cała pułkę modeli rolniczych!
Cos kiepsko studiowałeś , pisze się " półka " ;) to po pierwsze , poza tym trzeba było zostać dziennikarzem i miałbyś tez całą półkę modeli rolniczych.:D, a nie modelarzem który zmaga się ze wszystkimi
przeciwnościami aby dopiąć swój projekt na "ostatni guzik".
A tak na poważnie , to trzymam kciuki za Twój projekt i myślę że uda Ci się go doprowadzić do końca i wypuścić gotowy wspaniały model.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#54
Panowie, jestem z wykształcenia mechanizatorem rolnictwa z tytułem mgr inż. MImo,ze pracuję nad poprawnością pisowni, zawsze mozę zdarzyć się błąd, dlatego dobrze,że je wkazujecie. :) W koncu na studiach nie uczyłem się już zasad pisowni. Kładło się nacisk na logiczne myślenie. W projekcie założenia są połową sukcesu. Durga połowa, to Wy, przyszli odbiorcy, bez Waszej przychylności moze się to nie udać. A to mocny punkt w udowodnieniu zapotrzebowania na model w oczach przyszłego producenta.
 

dkmgtc88

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#55
Czacza ja wiem, że uwielbiasz Rekordy, ale wersja Z050/56 z daszkiem jest dużo bardziej charakterystyczna dla naszej wsi i na pewno zdobędzie większe grono nabywców, Rekord nadaje się jako uzupełnienie kolekcji ale nie na bazowy model kombajnu.
Może jeszcze ktoś zrobi C-4011/C-360 bo mi osobiście C330 do gustu nie przypadło, ale można już na szczęście kupić modele C-385 i pochodne:D
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#57
Ja takze czekam właśnie na te modele, sentyment z dzieciństwa;)
Nie tylko Ty. Ale zauważcie, że czasami jest coś takiego - ja to wymyśliłem i to jest najlepsze nieważne co mówią inni. Niestety poza Stevem Jobsem, mało komu wychodzi na zdrowie, gdy nie słucha się tzw. rynku. Można robić badania, marketingowe i rynkowe, ale jeśli są one ustawione pod jedną właściwą odpowiedź to ich wartośc jest znikoma. Gdyby kolega @czacza dodał do swojej ankiety w punkcie trzecim opcję Z050/56, mogłoby się okazać, że zapotrzebowanie na model jest inne.

Na pierwszy model jeśli już porywamy się na produkcję czegoś, najlepiej wziąć towar najbardziej chodliwy vide Robo - Ryflak, czy też SK-Model - SM-ka, bo nie chodzi o to by wyłożyć kasę na model, ale o to by model wypuścić, sprzedać i zarobić - tak by mieć szansę kontynuować z kolejnymi modelami.
 
OP
OP
C

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#59
corvin, a czy gdzieś napisałem,ze nie liczę się z opiniami innych? To jest bardzo poważny zarzut. Proszę się liczyć ze słowami. Nie zdarzyło mi się jeszcze zmanupulować wyników, a w swoim życiu opracowywałem rózne konkursy. Wobec tego wynik ankiet będzie prawdziwy poparty opiniami. Gdyby tak nie było, nie zaplanowałbym także modelu Z056, ani nawet nie zdobył dokumentacji technicznej tego kombajnu. Powiem więcej, udało mi się uzyskać dokumentacje modeli Sampo 2020 oraz GIgant Z060, co pozwoli na dalszą możliwość uruchomienia produkcji innych modeli.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.