• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

Reakcje
1.469 12 6
Zdjęcie0001.jpg
1000x400_Roco - 56162.jpg
Zakupiłem węglarkę typu Halle w skali 0 i chciałbym ją pomalować, aby przypominała taki wagon jak ten ze zdjęcia przedstawiający wagon z III epoki w skali H0. Jaki kolor z palety Ral byłby odpowiedni. Przeglądałem cały ten wątek dotyczący kolorów z palety Ral wyszukałem takie numery;
7035 - jasnoszary
7038 - szary agatowy
7040 - popielato pirytowy
7042 - szary jasny
7047 - szary 4
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Drogi Janku chyba będę mógł pomóc ;)
Zapisałem sobie kiedyś schemat malowania takich wagonów (szarych) w oznaczeniach ep. III.
A więc kolejno:
RAL 7012 - ściany nadwozia na zewnątrz
RAL 7016 - ściany nadwozia wewnątrz
RAL 9005 - podwozie ,zderzaki ,stopnie,uchwyty
RAL 9010 - oznaczenie taborowe i pozostałe napisy.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
Reakcje
1.469 12 6
Zbyszku, bardzo Ci dziękuję za pomoc, a moderatora bym prosił o poprawienie mojego wpisu, chodzi o przesunięcie literki [ w ] w typie tej węglarki, miało być Halle a wyszło Halle, mój błąd, za co przepraszam kolegów.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
I tak : skala 0- trzeba dodać 9% białego, H0-18% białego, TT- 21% białego i wtedy mamy mniej więcej prawidłowo pomalowany model. Wtedy lepiej widać szczegóły i odbiór jest bardziej naturalny. Malując samym RAL model w porównaniu z oryginałem będzie wydawał się ciemniejszy.
 
Reakcje
1.469 12 6
RAL 7000 Szary popielaty Rewel nr. farbki 57
RAL 7001 Srebrno szary Rewel nr. farbki 57, 374
W sobotę byłem w sklepie modelarskim i zakupiłem farbki do malowania tego wagonu, porównywałem dwa rodzaje, nr. 77 i 57, tak jak kolega modrzew napisał kolor 77 jest bardzo ciemny i dlatego wybrałem numer 57. Pomaluję jeden wagon tym nr. 57 i zobaczę jak będzie wyglądać.
 

Podobne wątki