• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
To akurat nie jest EN57 tylko EN71, wygląda na standardowy błękit stosowany w latach 90' w malowaniu błękitno-żółtym bodaj RAL 5012
Tak masz racjerację... pomyliłem się. A co sądzisz o białym.. biały czy kremowy?.. troche pogrzebalem po necie zdjęć tej jednostki bardzo mała ilość. Jednakże na zdjęciu widoczne malowanie jest już z późniejszego okresu eksploatacji składu. Pierwotnie u dołu był jeszcze granatowy pasek. Na górze czoła przy refletkorze również była część czołowa dachu w kolorze niebieskim a nie szarym oraz numeracja jednostki znajdowała się na górze przy trąbkach a nie pomiędzy dolnymi lampami.
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
Piekna fota nie.mialem takiwj w. Swoich zbiorach dzieki bardzo z pewnoscia mii sie przyda. Swojego czasu jeszcze herb wrocławia byl pod srodkowym oknem na dole pomiedzy lampami... wydaje.mi sie czy oryginalnie w tym.malowaniu dach tez jest jasno niebieski?? Jesli tak to pytanie czy caly czy tylko boki wraz z czołem??
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
Szukam gotowego odpowiednika farby w sprayu dla RAL 6008 - Braungrun ,Brown Green , Ciemnozielono-oliwkowy. Może ktoś ma doświadczenia w temacie?
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
Szukam gotowego odpowiednika farby w sprayu dla RAL 6008 - Braungrun ,Brown Green , Ciemnozielono-oliwkowy. Może ktoś ma doświadczenia w temacie?

Hej
Ja stosuje i polecam nastepujacych typów farb w spreju. Na zdjeciu dobrałem Ci odpowiednik ral6008

Do wyboru:
montana gold 1170 nato
Lub
Montana black
Blk400-6725 topaz

Cena 16pln za 400 ml
 

Załączniki

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
Dziękuję. Jeszcze zapytam przed wyborem o jakość malowania bo są farby w sprayu gdzie mimo, że się postarasz to nic z tego bo dysza tak rozpuszcza farbę, że zrobi się np. pomarańcz?
Gdzie najlepiej zakupić te farby?
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
Dziękuję. Jeszcze zapytam przed wyborem o jakość malowania bo są farby w sprayu gdzie mimo, że się postarasz to nic z tego bo dysza tak rozpuszcza farbę, że zrobi się np. pomarańcz
Gdzie najlepiej zakupić te farby?
Nie mialem takiego efektu który opisałeś z tym.pomarańczem. chodzi Ci o ważenie się farby?? Ja robie malowanie jedynie takimi farbami, grunt to by je trzymać w temperaturze pokojowej i by taką miały przed użyciem. Drugą sprawą jest wymieszanie farby przed użyciem. Pamiętaj by pierwsze psiknięcia wypróbować gdzieś na próbę, a nie bezpośrednio na obiekcie przeznaczonym do malowania. Trzecie co mogę poradzić to stosować ten sam rodzaj farb do jednego malowania, czyli jeśli malatura ma kilka kolorów to dobrać je najlepiej z tego samego rodzaju farb.

Farby takie można zamówić przez internet. Wpisz nazwę w wyszukiwarce i wyskoczą Ci sklepy internetowe.
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
Wrocław miał jeden taki odbierak na stanie, był montowany "przechodnio", jak widać. Później był na zdaje się 1446.
Dziękuję za odpowiedź.
Zadam.jeszcze pytanie do dachu. Bo na wszystkich zdjęciach jakie znalazłem boki dachu widać że były niebieskie. Czy niebieski był cały dach czy jedynie boczne zaokrąglenia??
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Nie mam pewności, nie pamiętam tej ezt po NG, ale dach w wersji oszczędnościowej był malowany dopiero około 2005 roku, tym bardziej na naprawach rewizyjnych. Na głównych na pewno był cały robiony w takim kolorze.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Panowie, pomocie... Mam juz bajzel w glowie... Jakie RALe zostaly uzyte do pomalowania tego prawdziwego Byczka oraz modelu?
downloadfile-1.jpg
20171103_122308.jpg
 

Podobne wątki