• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Dzięki za odpowiedzi. Mam tylko jeszcze jedno pytanie-czy ktoś orientuje się czy biały kolor ral 9003 m.in. jest tym kolorem naniesiony napis PKP CARGO na lokomotywach Schelsienmodelle to połysk czy mat? Z góry dziękuję za podpowiedzi
 

Macio68

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
Witam wszystkich
Bodaj na 1. stronie wątku jest schemat malowania SM42 ICCC, w którym m.in. podane są numery RAL do wnętrza loka.
Jako, że nie znalazłem odpowiedzi, to zapytam: jakim kolorem było malowane wnętrze SP42 oraz SP45? Na dość niestety nielicznych zdjęciach raz wygląda na "zgaszoną" jasną zieleń, innym razem na jasnoszare.
Wiem, że trudno będzie może określić ten kolor wg RAL, ale może choć ktoś z Forumowiczów podpowie konkretną farbę...
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Maciek
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Czy wie ktoś może jaki kolor ral biały został użyty przez Schlesienmodelle w lokomotywach Intercity? Dokładnie chodzi mi o ten biały pas na dole pudła.
 

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
Jaki kolor RAL dobrać do pomalowania wnętrze wagonu 120A chodzi mi o siedzenia i podłogę. Na jaki odcień zielonego były malowane pulpity w SU45 ?
 
P

ps

Gość
nie znalazłem odpowiedników tych kolorów 6019 i 7001 jakie to są odpowiedniki farb modelarskich?
Rzeczywiście w Polsce dla RAL 6019 odpowiednika nie ma. Dla RAL 7001 mocno zbliżone (bo według mnie nie do końca odpowiedniki) to Revell 374 lub Vallejo Model Color 70.990 .
Ale na tej stronie będziesz miał wszystko co Cię interesuje - w ilościach i jakości dla modelarzy oraz z bezproblemową wysyłką do Polski.
 

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
Niezły mają asortyment :D nawet bez problemu 3009 idzie dostać, a co do 7001 to tak jak Pan Mariusz wspomniał odcieni było wiele wiec myślę że odpowiednik podany przez Pana będzie dobry:)
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Panie Krzysztofie czy może mi Pan powiedzieć czy dach lokomotyw SP45 od nr 001 do 009 był cały szary, czy tylko osłony poszczególnych przedziałów tak jak w modelu SP45-204? Dział przeczytałem i o kolory RAL nie pytam.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Panowie pomóżcie.
Znacie może RAL koloru dachów w modelach EU07-161 Piko 96373 i SP45-082 Piko 96305 (chodzi mi o fragment dachu w okolicach kabin - jasnozielony odcień)?
 

Podobne wątki