• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Kiedyś jako RAL3009 używałem Revell 37 -> jest w tej tabelce.
Z odpowiedników Vallejo to mi jakoś wyszło 70.982 Cavalry Brown, natomiast w tej tabelce podany jest Vallejo Air 71003 - to jest "czerwony" ???
Nie mam za bardzo porównania 70.982 z modelem, bo nie mam modelu PKP ;-)
Chyba, że wystarczy z jakimś szkopskim II-III epokowym w N ;-)
 
Ostatnio edytowane:

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
689 38 0
Kiedyś jako RAL3009 używałem Revell 37 -> jest w tej tabelce.
Z odpowiedników Vallejo to mi jakoś wyszło 70.982 Cavalry Brown, natomiast w tej tabelce podany jest Vallejo Air 71003 - to jest "czerwony" ???
Nie mam za bardzo porównania 70.982 z modelem, bo nie mam modelu PKP ;-)
Chyba, że wystarczy z jakimś szkopskim II-III epokowym w N ;-)
No właśnie Revell 37 w tabeli odpowiedników Humbrola to H 70, więc to może być to samo. Z osiągalnych farb jest tylko Weinert 2615. Tylko czy to będzie to samo co RAL3009?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Revell <> Humbrol to teoria, miałem obydwa i Revell wydawał mi się się bardziej "czerwonawy".
Mam Vallejo "i nie zawaham się go użyć", ale podejrzewam, że dedykowany RAL 3009 Weinerta byłby lepszy niz to przykładowe Vallejo, Humbrol, czy Revell
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
354 4 2
Ostatnio edytowane:

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
W sumie kolor jest podobny do tych na zdjęciach wózków motorowych, które można gdzieś tam obejrzeć. Żywiczny model LOKOJACKO był pomalowany bardzo podobnym kolorem. Zawsze jednak istnieje możliwość, że mam nieskalibrowane oczy.
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
354 4 2
Może ktoś wie jakiej farmy użyć do cystern ROBO szarych z ep IVa. Kupiłem Farba akrylowa - XF-24 DARK GREY i jest ciut za ciemna. W RALu to chyba jest 7016 szary antracytowy?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
Jako RAL 3009 używałem Vallejo 70.982, Revel 32137 i Weinert 2615.
Wszystkie były RAL3009 i każdy kolor był trochę inny. Niby niewiele ale jednak.
Nie wiem czy ma to bardzo istotne znaczenie biorąc pod uwagę, że wagony są zwykle zabrudzone a modele waloryzowane.
Uważam, ze zestaw np. węglarek w tym samym kolorze, ale nieco różniących się między sobą wygląda lepiej niż wszystkie takie same jak spod igły.
 

Gustlik

Użytkownik
Reakcje
65 0 0
Witajcie,
Jestem na etapie składania 401Zk Eamos od Kotebi. Nie posiadam aerografu i chcę pomalować model farbami w sprayu Tamiya. Mam problem z doborem odpowiednich kolorów. Pomożecie?
 

Podobne wątki