• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

Tu może być mały problem.
Bo to co jest zapisane w wzorniku Pantone nie musi pokrywać się z wzornikiem RAL.
Odcienie mogą się różnić ( tak przynajmniej mi się wydaje ) po spojrzeniu na ten przelicznik:
https://www.fabertec.pl/pl/i/Paleta-kolorow-RAL-oraz-Pantone/12
Zobacz ,że np. żółty (odcień) Pantone 115 wygląda inaczej jak przelicznik w palecie RAL 1003
Więc moja sugestia jest taka - albo zlecić wymieszanie farby według palety Pantone ( jeżeli uważasz że ten odcień jest taki jak oczekujesz ) ,albo porównać te kolory z paletą barw RAL i wówczas zlecić wymieszanie odpowiedniego odcienia już według palety RAL.
Pozdrawiam

Meggido

Znany użytkownik
ŁKMK
Tu może być mały problem.
Bo to co jest zapisane w wzorniku Pantone nie musi pokrywać się z wzornikiem RAL.
Odcienie mogą się różnić ( tak przynajmniej mi się wydaje ) po spojrzeniu na ten przelicznik:
https://www.fabertec.pl/pl/i/Paleta-kolorow-RAL-oraz-Pantone/12
Zobacz ,że np. żółty (odcień) Pantone 115 wygląda inaczej jak przelicznik w palecie RAL 1003
Więc moja sugestia jest taka - albo zlecić wymieszanie farby według palety Pantone ( jeżeli uważasz że ten odcień jest taki jak oczekujesz ) ,albo porównać te kolory z paletą barw RAL i wówczas zlecić wymieszanie odpowiedniego odcienia już według palety RAL.
Pozdrawiam
Palety RAL i Pantone w ogole sie nie pokrywaja. W Panatone znajdzie sie kolory zblizone do RAL, ale dopasowanie RALa do Pantone, to jest niemal niewykonalne.

No właśnie zauważyłem, że dopasowanie RAL do Pantone jest niemal niemożliwe, równie dobrze można brać lakiery w ciemno na zasadzie 'a może się trafi'.
W takim razie poratujcie Koledzy numerami barw RAL dla taboru PKP Energetyka.
Z góry dzięki.