• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

ccsrally

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam
Podepne się pod temat i mam takie pytanie.
Posiadam wagony osobowe starego schichta 1,2 klasa ,sypialny oraz restauracyjny w każdym jest inny kolor dachu od szarego do srebrnego. Posiadam także wagony sachsenmodelle są to te same formy co schichta ale kolorystyka inna. Chciałbym upodobnić schichta do sachsenmodelle więc pudła pomalowane kalki kupione od allegratki tylko jaki kolor na dachy dać
Pozdrawiam
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Może nie jestem ekspertem, natomiast posiłkując się tym:
Zrzut ekranu 2017-10-26 20.14.44.png
Blue Grey (RAL 7031) - standardowy kolor wykorzystywany do malowania dachów w polskich lokomotywach PKP spalinowych i elektrycznych z epoki IV i Va,
HTK-A709 - Light Green (RAL 6027) - standardowy kolor wykorzystywany do malowania górnej (poziom okien) i niższej partii lokomotyw PKP, z epoki IV i Va,
HTK-A708 - Moss Green (RAL 6005) - standardowy kolor stosowany do malowania środkowej części lokomotyw PKP spalinowych i elektrycznych z epoki IV i Va,
HTK-A706 - Pastel Green (RAL 6019) - alternatywny kolor wykorzystywany do malowania górnych i dolnych części lokomotyw PKP, z epoki IV i Va,
HTK-A107 - Signal Yellow (RAL 1003) - wykorzystywany do malowania przednich części polskich lokomotyw PKP jeżdżących w latach 1988-1990, w celu zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa,
HTK-A704 - Pure Orange (RAL 2004) - standardowy kolor wykorzystywany do malowania czołownicy w polskich lokomotywach PKP spalinowych i elektrycznych z epoki IV i Va.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
Witam.

Zastanowił mnie fakt zamknięcia tego tematu po jednym (!) dniu jego obecności na Forum.
Czyżby pytający nie chciał dowiedzieć się, jaki kolor miał rzeczywiście pas ciemnej zieleni w modelu PIKO lokomotywy ET22-259?

Ze względu na sporą ilość zajęć, nie zdążyłem nawet zareagować na to pytanie, a odpowiedź, że był to kolor RAL 6005 jest całkowicie błędna.
To był RAL RAL 6028 (pine green), a składowe CMYK tego koloru są następujące: 100/60/100/0.

Moim zdaniem nie należy zbyt szybko zamykać tematów...:).
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Witam.

Zastanowił mnie fakt zamknięcia tego tematu po jednym (!) dniu jego obecności na Forum.
Czyżby pytający nie chciał dowiedzieć się, jaki kolor miał rzeczywiście pas ciemnej zieleni w modelu PIKO lokomotywy ET22-259?

Ze względu na sporą ilość zajęć, nie zdążyłem nawet zareagować na to pytanie, a odpowiedź, że był to kolor RAL 6005 jest całkowicie błędna.
To był RAL RAL 6028 (pine green), a składowe CMYK tego koloru są następujące: 100/60/100/0.

Moim zdaniem nie należy zbyt szybko zamykać tematów...:).
To jaka jest wlasciwa paleta RAL tego modelu?
 

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
262 0 0
Malowanie prywatnych przewoźników (lokomotywy naprawiane w ZNTK Poznań):
- PTKiGK Zabrze: zielony RAL 6029, czerwony RAL 3020, zółty RAL 1021, popiel RAL 7031 (dach) i RAL 7012 (wózki)
- PTKiGK Rybnik: szary RAL 7045 (dach) i RAL 7031 (wózki) lub czarny RAL 9005, czerwony RAL 3003, beżowy RAL 1015
- Euronaft Trzebinia: czarny RAL 9005, zielony RAL 6016, zółty RAL 1023, szary - dowolny
- SIGMA: szary RAL 7046, czerwony RAL 3020, biały RAL 7047, czarny RAL 9005, logo RAL 9003

Jeśli koledzy potrzebują mogę zeskanować schematy z wymiarami danych malowań.
 

Podobne wątki