• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Kolory stosowane na PKP, według palety RAL

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#61
I tutaj pytanie, czy jest to kalka, czy też jest namalowane. Czy da się to ściągnąć rozpuszczalnikiem a'la zmywacz do paznokci, czy też zamalować i dopiero nakładać nową kalkę.
Ja stosuję obie metody, tzn. zmywam i maluję. Jeżeli moja kalka idealnie pasuje to polecam zamalowanie - u mnie akryle Citadels Miniatures White Skull. Jeżeli wymiary nie pasują to zmywam i maluję farbą jak wyżej. Używam tych farb do malowania głównie figurek, ale ze względu że biała "czaszkowa" ma b.dobre krycie to ją stosuję do drobnych elementów. Do zmywania używam zmywacza akryli wamodu.
 

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#63
Hej. Mam pytanie o kolor zielonego pasa w malowaniu PKP Cargo (po 2008 r.). W księdze CI występuje jako NCS S0575 G40Y. Nie ma natomiast odpowiednika w RAL. Pytanie do tych, którzy malowali modele Cargo na niebiesko z zielonym pasem jak sobie poradzili :)
 

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#65
O tym myślałem właśnie, tylko nie wiem czy lakier samochodowy się nada. Wydaje mi się, że takowy jest zbyt "brutalny" jak na tak małe powierzchnie, zwłaszcza w sprayu :) No ale skoro się sprawdza to grzechem byłoby nie spróbować :)
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
#68

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#69
Wbrew pozorom, to zdjęcie jest całkiem dobre :). Nie jest prześwietlone i całkiem dobrze oddaje rzeczywiste kolory, ówcześnie stosowane na EZT PKP.
Proponuję następujące kolory z palety RAL:
- jasnożółty: RAL 1018 Zinkgelb
- granatowy: RAL 5013 Kobaltblau.
Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie, ale moja EWunia już jest skończona. Po konsultacji z Tadeuszem Dąbrowskim i po analizie poniższej fotki wybrałem kolory zdecydowanie jaśniejsze, ale te które Pan podał użyję innym razem.

Ew51.jpg
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#73
Witam,
poszukuje barwy RAL
dla wagonów ROBO kremowo-niebieskich.
Dziękuje
Skoro nie udało się uzyskać czego kolwiek od znawcow tematu na wyżej wymienione pytanie, to może chociaż dostanę odpowiedz na temat barwy zielonej w modelu SU45-100 firmy Piko?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#80
Panowie, jakim kolorem będzie najlepiej zakryć drzwi w WARS'ie Roco 64821?
Fabrycznie są niebieskie, a zupełnie białe też nie powinny być.
 

Podobne wątki