• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolor ostoi TKt-3

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#2
Cześć.
Jako, że jest to parowóz towarowy to ostoja powinna być czarna.
Parowozy osobowe miały malowaną ostoje na kolor czerwony.
Tak przynajmniej mówił mi przewodnik z wolsztyńskiej parowozowni.
 

Kuba1986

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Niestety temat Tkt3 jest podchwytliwy...
Pytanie z jakiego okresu robisz swój parowóz i z jakiej parowozowni. W pewnym momencie rozpoczęto standaryzować wygląd Tkt3 i Tkt48, co skutkowało przemalowanie 3jek wg wzorców dla parowozów osobowych ( zielone z czarną dymnicą i czerwona ostoja ).
 
Reakcje
0 0 0
#5
grzesiek90 napisał(a):
Moja właśnie będzie cała czarna. W dawnym okresie właśnie takie jeździły, tylko nie wiem czy takie miały ostoję czarną czy czerwoną...
Zależy jaką epokę odwzorowujesz, bo jeżeli IIIa, to była możliwość zestawienia Czarnego pudła z czerwoną ostoją, gdyż taki wzór malowania obowiązywał na DRG, a loki przejęte od Niemców i nie wymagające poważniejszych napraw jeszcze przez kika lat po wojnie mogły jeździć z niemiecką malaturą. Część lokomotyw niemieckiej serii 86 produkowanych w czasie wojny otrzymało oszczędnościowe "wojenne" malowanie (bardziej znane z serii 52), które polegało na pomaluwaniu całego parowozu tanią szarą farbą (panzergrau). Być może część TKt3 krótko po wojnie miała takie malowanie...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 2
Tabor 24
Tabor 10
Tabor 4

Podobne wątki