• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolor karoserii

Krzychu

Użytkownik
KKMK
Reakcje
3 0 0
#1
Witam, czy karoserie samochodów w skali 1:87 powinny być malowame matowymi kolorami? Jak będzie wyglądał taki samochodzik pomalowany błyszczącym albo półmatowym lakierem? Co o tym sądzicie? Mam dylemat bo pierwszy samochodzik pomalowałem matową czerwienią, teraz wydaje mi się że ładniej wyglądałby błyszczący. Aha, oryginały malowano pięknymi błyszczącymi lakierami.
 

McGyver

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Wydaje mi się, że jeśli zajmujemy się w odwzorowywanie rzeczywistości to kolor lakieru powinien być jak najbardziej błyszczący. Raczej każdy spotykany teraz samochód ma błyszczący lakier - z tym metalicznym połyskiem. Nie wiem jak w skali wyglądałby samochód pomalowany pół-matem... możliwe, że lepiej by pasował.
Osobiście uważam, że matowy lakier odpada chyba, że do wojskowych wozów albo starych ciężarówek :D
 
OP
OP
Krzychu

Krzychu

Użytkownik
KKMK
Reakcje
3 0 0
#3
Masz racje, pooglądałem troche modeli samochodzików, pogadałem ze sprzedawcą w sklepie modelarskim i doszedłem do wniosku ze błyszczący bedzie najładniej wyglądał. Na karoserie wybrałem błyszczącego humbrola 41 (kość słoniowa). Bedzie sie pięknie komponował z tapicerką w piaskowym kolorze:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 0
Warsztat 4
Warsztat 2
Warsztat 1

Podobne wątki